• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfare i ndodh trupit nese heqim sheqernat dhe karboidratet?

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Heqja e sheqernave dhe karboidrateve per 1 muaj nga dieta jone eshte dhurata me e madhe qe mund t'i bejme vetes dhe shendetit tone. Miresia qe mund te perfitojme eshte vertete e shumte, si nga ana fizike dhe ajo mendore sepse karboidratet e rafinuara kane nje impakt te madh ne mendjen tone. Ndersa karboidratet qe marrim direkt nga frutat dhe perimet kane nje impakt me natyral dhe me te mire per qelizat nervore. Gjate kohes se ndryshimit te dietes eshte e mundur qe njerezit te kene efekte te njeanshme, megjithate behet fjale per efekte te perkohshme pasi trupi po mesohet te marre energji jo me nga sheqernat por nga vajrat.
Nderkohe, ndodh jo vetem perfitimi i nje energjie te re, por edhe largimi i toksinave.

LowCarbDiet-e1529315493113.jpg
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Eh,te ushqyerit e shendetshem ka nje rendesi paresore ne jeten dhe shendetin tone.
Sheqernat,liparat e tepruara dhe kripa jane armiq per trupin .
 
Private conversations
Help Users
    Top