• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfare ndodh pas nje humbje dashurie?!

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Po i bie shkurt,s`ka rendesi kush iku i pari nga nje lidhje.
Perfundimi eshte, humbja apo shuarja e nje dashurie.
Te gjithe i kemi provuar ndjenja te tilla.
Atehere nje pyetje e thjesht per te gjithe ne:
Cfare ndodh ne brendesine tone,kur nje dashuri na braktise?
Behemi me te forte,pas saj?
Dashurojme me pak,apo behemi me seleksionues?
Apo thjesht piqemi dhe mesojme te pranojme qe shume gjera ne jete kane nje fillim dhe do kene nje fund?
e nese eshte keshtu ,ku jane dashurit e perjetshme,apo jane thjeshte nje enderr e bukur njerzore?
Shume pyetje,eh ahahahahha
gjithesesi shprehi si tua doj qejfi. :p
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
aiiiii,cbeni keshtu miiii?! ahhahaha
behi pak me romantike neper vargje trishtimesh?! :p
ku do marrin frymzim poetet? ytttt qy.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
aiiiii,cbeni keshtu miiii?! ahhahaha
behi pak me romantike neper vargje trishtimesh?! :p
ku do marrin frymzim poetet? ytttt qy.
Jam i femer me zemer te coptuar, e vuajtur nga jeta...kerkoj 1 mashkull me shpatulla te gjera ku te mbeshtes koken dhe te ngushellohem. Te interesuarit t'me kontaktojne! Flm lool
 

dangerous

Antarë i Respektuar
+
+
Cfare ndodh ne brendesine tone,kur nje dashuri na braktise?
*
*
Kur vdiq 🤣

Si vdiq🤣

Kur varroset 🤣

Nqs, e ke dashur më të ver88ë jeton i /e vdekur shpirtërisht.
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Dashurite e verteta nk shuhen, por sot shume pak jane ne qarkullim.

Si dashuria e Serembes qe iku deri ne Brazil per vajzen qe e dashuronte dhe kur e mori vesht qe ajo kishte vdekur ai gati sa nk u cmend, ne ate rast i humben edhe veprat. Dhe ai vazhdoi jeten qe i kishte mbetur vetem.
Sa me pelqejne historite e shkrimtareve :d

Kurse ne jemi te kundert ne kte aspekt.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Ai se te don nuk ik kurr..kot mund ti bejm qefin vetes te themi ..se kur te don apo anasjelltas nuk e nxer kurr nga zemra...ahuuu kur e don gjen menyr te jesh bashk🥰
 
Buke,djath,shalqi dhe xhiro me Komerdare. Varet nga personi,psh une qe pertoj te kem ndjenja per njeri ose te dashuroj me sakt.. se vras terezine.. aq ishte te shkuara te Harruara!
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Buke,djath,shalqi dhe xhiro me Komerdare. Varet nga personi,psh une qe pertoj te kem ndjenja per njeri ose te dashuroj me sakt.. se vras terezine.. aq ishte te shkuara te Harruara!
Edhe nje gote dhalle ne fund per shplarje dhe shneti mbi te gjitha! lool
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Jo domosdoshmerisht nje dashuri perfundon me braktisje se sna duan me , mund te perfundoj edhe sepse fatet jane te shkruar te tilla.

mund te ndodh te ezaurohet nga njera pale apo tjetra dhe eshte me e ndershme nese tjetri e thote drejteperdrejte ,sesa te mbaj peng dike.
ndoshta ne momentin e pare ndihemi te braktisur , por pas pak kohe kuptojme se ishte me mire ashtu....
fundja jeta vazhdon , dhe zhgenjimet jane pjese e te teres.

Nese do flisja per veten , dashuria qe me ka shenjuar jeten dhe qe ende sot jeton brenda meje , dhe qe ndoshta asnjehere nuk arrita te dua me , ne te njejten forme apo menyre ...me braktisi por jo sepse nuk me desh me , apo dikush tjeter zuri vendin tim.
Edhe pse ndonjehere mendoj se do kish qene me mire kshu , sepse rrjedha e jetes mendoj do kish qene ndryshe ....
por fatet e jetes si kemi ne dore , dikush mbi ne luan me ne si marjoneta dhe vendos ku dhe si gjithkush nga ne do jetoj.

Se kam ndjere veten te braktisur asnjehere , por te lenduar sepse dhemb nje dashuri e humbur , por kur kujtoj gjithcka mbi te cilen kam ecur, kuptoj sa dashuri kam marre dhe kam dhene...dhe kjo me ben te ndihem e lumtur , aspak e braktisur.

force eshte kur edhe mes dhimbjesh mundohesh te gjesh motivin per te ecur para :)
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Jo domosdoshmerisht nje dashuri perfundon me braktisje se sna duan me , mund te perfundoj edhe sepse fatet jane te shkruar te tilla.

mund te ndodh te ezaurohet nga njera pale apo tjetra dhe eshte me e ndershme nese tjetri e thote drejteperdrejte ,sesa te mbaj peng dike.
ndoshta ne momentin e pare ndihemi te braktisur , por pas pak kohe kuptojme se ishte me mire ashtu....
fundja jeta vazhdon , dhe zhgenjimet jane pjese e te teres.

Nese do flisja per veten , dashuria qe me ka shenjuar jeten dhe qe ende sot jeton brenda meje , dhe qe ndoshta asnjehere nuk arrita te dua me , ne te njejten forme apo menyre ...me braktisi por jo sepse nuk me desh me , apo dikush tjeter zuri vendin tim.
Edhe pse ndonjehere mendoj se do kish qene me mire kshu , sepse rrjedha e jetes mendoj do kish qene ndryshe ....
por fatet e jetes si kemi ne dore , dikush mbi ne luan me ne si marjoneta dhe vendos ku dhe si gjithkush nga ne do jetoj.

Se kam ndjere veten te braktisur asnjehere , por te lenduar sepse dhemb nje dashuri e humbur , por kur kujtoj gjithcka mbi te cilen kam ecur, kuptoj sa dashuri kam marre dhe kam dhene...dhe kjo me ben te ndihem e lumtur , aspak e braktisur.

force eshte kur edhe mes dhimbjesh mundohesh te gjesh motivin per te ecur para :)
Ti e di qe te vleresoj por Brenda mundesive keto dhimbje dashurie permblidhi me nje paragraf se Po harroj humbjen e dashurise sime 😂😂😂😂😂
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Jo domosdoshmerisht nje dashuri perfundon me braktisje se sna duan me , mund te perfundoj edhe sepse fatet jane te shkruar te tilla.

mund te ndodh te ezaurohet nga njera pale apo tjetra dhe eshte me e ndershme nese tjetri e thote drejteperdrejte ,sesa te mbaj peng dike.
ndoshta ne momentin e pare ndihemi te braktisur , por pas pak kohe kuptojme se ishte me mire ashtu....
fundja jeta vazhdon , dhe zhgenjimet jane pjese e te teres.

Nese do flisja per veten , dashuria qe me ka shenjuar jeten dhe qe ende sot jeton brenda meje , dhe qe ndoshta asnjehere nuk arrita te dua me , ne te njejten forme apo menyre ...me braktisi por jo sepse nuk me desh me , apo dikush tjeter zuri vendin tim.
Edhe pse ndonjehere mendoj se do kish qene me mire kshu , sepse rrjedha e jetes mendoj do kish qene ndryshe ....
por fatet e jetes si kemi ne dore , dikush mbi ne luan me ne si marjoneta dhe vendos ku dhe si gjithkush nga ne do jetoj.

Se kam ndjere veten te braktisur asnjehere , por te lenduar sepse dhemb nje dashuri e humbur , por kur kujtoj gjithcka mbi te cilen kam ecur, kuptoj sa dashuri kam marre dhe kam dhene...dhe kjo me ben te ndihem e lumtur , aspak e braktisur.

force eshte kur edhe mes dhimbjesh mundohesh te gjesh motivin per te ecur para :)
Fol mi shpirtii fol .asnje germe sdo heq 😘
 

Ivy

.......
Mbaj mend historine e dy te dashuruarve ne shkolle te mesme.Ishin kryefjala e cdo muhabeti kur silleshin shembuj per te fol mbi dashurine.
Ndarja e tyre ishte nje tragjedi,ose te pakten keshtu i shihnim ne mavrinjte qe smerrnim vesh nga keto pune🤣
Kur nisem studimet e larta,bashke me nje shoqen time e ndeshim diku me nje cun.
Periudha e ndarjes dmth ishte vec nje behar,fundvit shkollor-fillim vit shkollor.
Dhe me habine me te madhe e pyetem njezeri.Si munde?
Epo Plumbi do plumb qe te dal na tha...🤣🤣🤣🤣🤣
Jalla na shkuan keqardhjet dem😝

Per dike keshtu..
Per te tjere se di...
Per veten .....ptu ptu ptu mos e humbsha kurre!
 
Private conversations
Help Users
    Top