• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfare ndodh pas nje humbje dashurie?!

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Mbaj mend historine e dy te dashuruarve ne shkolle te mesme.Ishin kryefjala e cdo muhabeti kur silleshin shembuj per te fol mbi dashurine.
Ndarja e tyre ishte nje tragjedi,ose te pakten keshtu i shihnim ne mavrinjte qe smerrnim vesh nga keto pune🤣
Kur nisem studimet e larta,bashke me nje shoqen time e ndeshim diku me nje cun.
Periudha e ndarjes dmth ishte vec nje behar,fundvit shkollor-fillim vit shkollor.
Dhe me habine me te madhe e pyetem njezeri.Si munde?
Epo Plumbi do plumb qe te dal na tha...🤣🤣🤣🤣🤣
Jalla na shkuan keqardhjet dem😝

Per dike keshtu..
Per te tjere se di...
Per veten .....ptu ptu ptu mos e humbsha kurre!
Sikur ta kisha patur e une me mhb gozhde sa mire do qe
Une qe asokohe kam ngelur me trauma lool
 

Desa

Temet Nosce
Po i bie shkurt në mungesë fjalësh (se sot i kursej).
Ka tre lloje dashurie që mund të përjetohen me të njëjtin person (rrallë) apo me të ndryshëm. Kur përfundon njëra, ka edhe dy tjera. Kur përfundojnë të trija, ke çfar t’u tregosh brezave të ardhshëm.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Epo e kujton si barcalete tani😝🤣
Sepse mesova ti perjetoj cik ndryshe humbje te tilla e dashur , me humor
Plus qe kam aq kujtime te bukura sa kam me cte qesh e te qaj :)
Ndonjehere me duket sikur do me fanepset para dhe me kap diareja si dikur lool
 

Lorelai

✖ Once
Staf në FV.AL
Do kthehem pas ores 00:00 te kjo teme se e kam vezhguar per se largu
 

Ivy

.......
Sepse mesova ti perjetoj cik ndryshe humbje te tilla e dashur , me humor
Plus qe kam aq kujtime te bukura sa kam me cte qesh e te qaj :)
Ndonjehere me duket sikur do me fanepset para dhe me kap diareja si dikur lool
Njeriu mesohet bashkejeton me dhimbjen (sepse ne ate kohe jam e sigurte qe ka qene dhimbje e forte),por qe te jetosh duhet te veprosh se ndryshe sdo ishim ketu ku jemi.
Veprimi pastaj ka nje mije forma qe gjithsecili nga ne zgjedh ate qe mendon me te drejten.
Sigurisht qe lene gjurme ne kujtesen tone,por kjo na bene te mendojme se kemi jetuar....
 

AnaVie

I Miss you so much my dad
Staf në FV.AL
Foto trupi iminutet qe ta perballoj nese ndodh prape . 😆

p.s Hère tjeter do pergjigjem ma gjate se jam n’timon.:p
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Njeriu mesohet bashkejeton me dhimbjen (sepse ne ate kohe jam e sigurte qe ka qene dhimbje e forte),por qe te jetosh duhet te veprosh se ndryshe sdo ishim ketu ku jemi.
Veprimi pastaj ka nje mije forma qe gjithsecili nga ne zgjedh ate qe mendon me te drejten.
Sigurisht qe lene gjurme ne kujtesen tone,por kjo na bene te mendojme se kemi jetuar....
E vertete!
Mund te them me plot gojen qe ka qene ajo histori me te cilen u rrita, formova, dhurova, mora pafund, dhe ne fund e humba
Me ka dhimbtur gjate por ia lejova vetes cdo shkalle te dhimbjes
E veshtire ishte te pranoja qe sdo ish me , e me pas mu desh te luftoja me mallin....
Por sot kur e kujtoj , qesh me cdo gje qe kam bere me te.
Nese dikur dhimbja ime kaloi ne egoizem te pafre, ku edhe dhimbjen e pervetsova dhe nuk lejoja askend te nderhynte... Sot qesh teksa kujtoj :)
Ama di te them se ka qene cmenduria ime me e bukur...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Cfare ndodh ne brendesine tone,kur nje dashuri na braktise?

Po filoj nga kjo fjali, sepse per mua ka nje rendesi te madhe. E braktise ti dashurine apo dashuria juve? Personalisht, e kam vleresu veten time ne momente te tilla, andaj cdo here e kam konsideru veten fitimtar, qe do t'thote se une nuk di c'eshte me t'braktise dashuria. Une ia bej hyzmetin, po eci mire, po s'eci, une nuk humbas asgje dhe kurre, pala tjeter cdohere, kjo ka qene motoja ime dhe akoma eshte dhe do t'jete. Per aq kohe sa mundohem te jem i sinqerte, everything is gonna be alright !
 

Grensi

Dhe vjen nje dite..
Sa me shume dashuro AQ me shume humbje do perjetosh...probalitet ky?
 

DeliriumMind

Stay wild moon child 💫
Kot te rrej?!
Me ka ndodh te humbem, ta refuzoj ate ide, ta luftoj qe mos ta humb por me pas kupton qe je duke luftuar vetem per dicka qe... nuk egziston mo.
Dashuria nuk humb, nuk shuhet, nuk mbaron... thjesht kthehet ne dicka tjeter si zhgenjim apo dhimbje dhe me pas zakonisht sdi as se cfare bej.
 

Shej

Advanced
Cfare ndodh?

Asnje nuk vdes apo pret damaret. Do kohen e vet sa te harrohet. Pastaj vjen nje dashuri tjeter e vrullshme qe harron te meparshmen. Kjo per sa i perket dashurive me ndarje.

Kurse dashurite qe mbarojne jo me deshiren e 2 personave por forca madhore sic eshte vdekja ne ket rast nuk harrohen asnjehere. Ngelen kujtime thelle ne mendjen dhe zemren tende.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Kur humb diçka, dashuria ne kete rast, humb me te edhe nje pjese jete nga ne.
Nuk mund te vendosim te ndertojme nje mur mbrojtes sepse kjo gje ndodhi, thjeshte duhet pranuar dhe ecur perpara duke e pranuar realitetin edhe pse i hidhur.
 
Po i bie shkurt në mungesë fjalësh (se sot i kursej).
Ka tre lloje dashurie që mund të përjetohen me të njëjtin person (rrallë) apo me të ndryshëm. Kur përfundon njëra, ka edhe dy tjera. Kur përfundojnë të trija, ke çfar t’u tregosh brezave të ardhshëm.
Une cila dashni jotja jam?
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Unë jam nje nga ato njerez qe kur dikush largohet nga un, ne kte rast humbja e dashurise.
E perjetoj shum keq:):).
Do me duhet kohe ta marr veten.
Normal qe qaj ndjehem bosh fajsoj veten,edhe nese nuk jam une shkaktarja:):).
Nuk prej damaret e as nuk mendoj vetvrasje.
Ndoshta nuk ka qene fati im,ndoshta me mire qe ndodhi tani.
Por fillon e behesh mosbesuese,kupton se nuk ja vlen te njohesh serish dike tjeter.
E te perseritet serish historia :) :).
 
 • Më pëlqen
Reactions: Ivy
Private conversations
Help Users
  Top