• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Çfarë të hash kur je 30-vjeç, që të dukesh si 20

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

E teksa ne frymë qirinjtë e ditëlindjes, vit pas viti metabolizmi fillon të ngadalësohet, ndërsa lëkura humb elasticitetin. Zakonisht këto ndryshime fillojnë rreth moshës 30- vjeçare dhe le të themi që nuk janë shumë të këndshme. Gjithsesi ka një mënyrë që do t’u ndihmojë të ngadalësoni plakjen dhe të dukeni më të reja. Mjafton të konsumoni ushqimet që do t’u listojmë më poshtë.
Domate për të stimuluar metabolizmin
Domatja është e pasur me disa substanca të quajtura karotenoide, të cilat shërbejnë si anti-oksidante, ndër të cilat mund të përmendim veçanërisht likopenin, i cili njihet për eliminimin e efekteve të oksidimit të qelizave në trupin e njeriut. Nga ana tjetër domatja përmban edhe një sasi të konsiderueshme të vitaminës C, gjë që ndikon në përshpejtimin e metabolizmit.

Salmon për të ndihmuar trurin
Salmoni është i pasur me acide yndyrore të shëndetshme, të cilat janë të domosdoshme për të mbajtur trurin në formën optimale. Nga ana tjetër ka edhe një sasi të konsiderueshme zinku, i cili përmirëson kujtesën dhe e mban mendjen të kthjellët për të kryer detyrat e ditës.

Kivi për fryrjen e barkut
Kivi është miku më i mirë sa i përket bukurisë. Sasia e vitaminës C që gjendet te ky frut stimulon prodhimin e kolagjenit, duke e lënë lëkurën tuaj të butë dhe me shkëlqim si të ishte lëkura e një foshnje. Nga ana tjetër falë magnezit dhe potasiumit, kivi ndihmon sistemin e qarkullimit të gjakut në trup, duke ndikuar kështu edhe te fryrjet e mundshme të barkut gjatë kësaj moshe.


//revistavip
 
Private conversations
Help Users
    Top