• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Cfarë të pëlqen te vetja?

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Cfarë të pëlqen te vetja?

Asgje :mah:
Nuk kam takuar ne jete nje njeri qe nuk e pelqen veten ! Se besoj se te gjithe jane apo kane bukuri(te mira) ashtu si vetpelqehen !!!
 
Last edited:

egli1

Antar Aktiv
Titulli: Cfarë të pëlqen te vetja?

Nuk kam takuar ne jete nje njeri qe nuk e pelqen veten . Edhe njeriu qe posedon bukuri me se paku e pelqen vetveten . Prandaj mos u ngutenmi ta vetpelqeni veten ne ekstrem(sidomos ju femra) . Pelqimi i vetes vetkuptohet eshte ndjenje e lindure . Ne fakt , bukuria nuk eshte prone e jona , dhe pse te behemi krenar per bukurine !? E dihet se shumica e njerezve ne kete krenohen me shume . Bukurine na ka dhene Krijuesi , ajo cka mund te na pelqej tek vetja jone do te ish dashur vepra/karakteri i mire . Sepse ti vendos cfare njeriu do te jesh , shpirte mire apo shpirte keq .
Ata/ato qe jemi e tregojne mes se miri veprat tona . Une pelqej tek vetja se i pranoj mangesit e mia , por edhe ia di vleren te mirave qe mi ka dhuruar Zoti . Une pa Zotin dhe udhezimin e Tij do te isha me i varferi dhe e kunderta . Ja vlene te falenderohet Zoti per cdo miresi , sepse askend se lexova ta falenderon Zotin !
E ndjeve si detyrim per ti dedikuar nje falenderim zotit?

Mbase jemi ateista, punet sbehen me detyrim.
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Cfarë të pëlqen te vetja?

E ndjeve si detyrim per ti dedikuar nje falenderim zotit?

Mbase jemi ateista, punet sbehen me detyrim.
Askush s'me detyron per falenderim . Po une jame besimtare , dhe ne shenje mirenjohje e falenderoj Zotin per te gjitha te mirat qe i posedoj .

E po ju atesitet te gjitha te mirat , jeten dhe vdekjen e keni vetvetiu , per ate skeni nevoj te falenderoni Zotin !
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Cfarë të pëlqen te vetja?

Me pelqen qe jam nje degjuese e mire (degjoj me shume se sa flas me i llaf) :)
 

Marla

....
Titulli: Cfarë të pëlqen te vetja?

Ato gjera qe me pelqejne te tjeret qe sme pelqejne mua me pelqejne.
 

NGU

Karma has no menu, you get served what you deserve
Qe i kuptoj shpejte njerzit kur duan tet thone dicka e ta bejne me sy e vetlla:p
 

Dorina

Zikaltër⚫🔵
Që jam maloke e i kuptoj të gjitha krahinat e dal nga situata, kurse e kundërta ndodh me ne veriorët, snuk hiç :p
 
Top