• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ch. League, Reali i frikshëm, ndalet Juventusi

cent

...Lontano
UEFA Champions League startoi zyrtarisht sezonin e ri me të njëjtën muzikë. Kampionët në fuqi të Bayern Mynihut e çelën fushatën për mbrojtjen e titullit me një fitore bindëse 3-0 ndaj CSKA-së së Moskës ku David Alaba realizoi golin e parë në minutën e tretë, që në terma kohorë do të thotë vetëm 6 minuta pas rrjetës finale të Arjen Robben në “Wembley”.

Ora bavareze, tashmë e kurdisur nga Pep Guardiola nuk ka mbetur në Londër me Big Benin sepse mekanizmat e saj po tregojnë që ka ende për t’i treguar botës futboll cilësor. Goli i Alabas që është edhe i pari për këtë edicion të Champions League i pasuar nga ai i Mario Mandzukic vetëm 4 minuta nga fundi i pjesës së parë. Një rezultat zemërgjerë ky për moskovitët që zbritën në Gjermani për të tentuar mrekullinë por i mbyllën 45 minutat e para pa e pasur privilegjin për të rrezikuar portën e Manuel Neuer. Skenari nuk ndryshoi as në pjesën e dytë ku gjermanët u treguan më të mëshirshëm duke shënuar vetëm një herë me autor Arjen Robben në minutën e 68-të. Në të njëjtin grup, Manchester City shtypi me prepotencë Viktoria Plzen 3-0, duke hedhur kandidaturën për të rivalizuar gjigandët e Bavarisë. Dzeko, Aguero dhe Yaya Toure vendosën drejtësi në pjesën e dytë të sfidës pas një 45 minutëshi të parë ku mungoi vetëm goli për ekipin anglez.

Festë ka edhe në anën tjetër të Manchesterit ku United ende i pakolauduar pas largimit të Alex Ferguson, mori një fitore 4-2 duke derdhur shumë djersë përballë Bayer Leverkusenit. Fillimisht Rooney dhe më pas Van Persie me një gjysmërofeshatë zhvlerësoi barazimin e përkohshëm të Rolfes. Por historia e 90 minutëshit të “Old Trafford” u mbyll pas tre golave të tjerë ku Rooney dhe Valencia sigluan pokerin, ndërsa Toprak ngushtoi diferencën. Ndërkohë, Shakhtar Donetsk u shkaktoi një surprizë të hidhur debutuesve të Real Sociedad me fitoren e pastër 2-0 në San Sebastian.

Në Stamboll, ferrin nuk e ndezën tifozët e pranishëm në “Ali Samiyen” por Reali i Madridit që shkatërroi 6-1 Galatasaray-n duke bërë kështu një start të frikshëm. Me gola të Iscos në pjesën e parë dhe një tregolësh të Ronaldos, i shoqëruar nga dygolëshi i Benzema në pjesën e dytë, ekipi i Carlo Ancelottit shkëlqeu në mbremjen turke ku flamurin e nderit e mbajti lart Umut Bulut. Por jo e gjithë ndeshja vlen për t’u mbajtur mend nga spanjollët pasi Iker Casillas duket vërtet i pafat. Me dëmtimin e pësuar në minutën e 15-të, portieri që u rikthye në katërkëndësh pas shumë muajsh, u detyrua të rikthehet në stol për t’i lënë sërish vendin rivalit Diego Lopez.

Surpriza e mbremjes rezultoi Kopenhageni që ndali Juventusin në një barazim 1-1. Skuadra e Antonio Contes e pa veten në disavantazh por barazoi gjatë pjesës së dytë me Fabio Quagliarellan. Rastet për bardhezinjtë nuk munguan por Tevez dhe as Vidal nuk mundën të finalizonin duke u kthyer nga një transfertë e vështirë në Danimarkë. Në Grupin C, Paris Saint Germain tregoi dhëmbët në Pire ku mundi 4-1 Olympiacosin. Dy herë Thiago Motta, Cavani e Marquinhos e bënë të pavlefshëm golin model të Weiss. Surpriza nuk pati as në “Da Luz” ku Benfica shenoi dy herë ne pjesën e parë për të mbyllur takimin me Anderlechtin që në 45 minutëshin hapës të ndeshjes.
/S.Sport
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Ch. League, Reali i frikshëm, ndalet Juventusi

Juventusi me prishti tiketen zonja e vjeter 3800 euro pfffffff
 
Private conversations
Help Users
    Top