• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Champions League, caktohen 4 vazot e shortit

redi-

Anëtar i Respektuar
Neser ne oren 18:00 ne Montecarlo do te hidhet shorti per fazen e grupeve te Champions League.

Por a ka mundesi qe ne kete faze te kete edhe perballje mes skuadrave te medha? Kjo eshte mese e mundur, duke ditur qe ne vazon e me te mirave jane vendosur vetem 8 skuadra. Vendosja sipas vazove vijon si me poshte;

Vazo 1
Barcellona
Liverpool
Chelsea
Manchester United
Milan
Arsenal (nese kualifikohet)
Sevilja
Bayern Munchen

Vazo 2
Olympique Lyon
Inter
Real Madrid
CSKA Mosca
Porto
AZ Alkmaar
Juventus
Rangers (nese eleminohet Sportingu)

Vazo 3
Olympiacos (nese kualifikohet)
Marseja
Dinamo Kiev
Shtutgart (nese kualifikohet)
Fiorentina (nese kualifikohet)
Atletico Madrid
Bordeaux
Besiktas

Vazo 4
Copenhagen (nese kualifikohet)
Wolfsburg
Standard
Maccabi Haifa
Zyrich
Rubin Kazan
Unirea Urziceni
DebreceniBurimi:TCH
 
Top