• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Champions, Ronaldo mposht Juventusin

cent

...Lontano
Nuk ka mjaftuar një ndeshje sakrifice për Juventusin, në mënyrë që të dilte me pikë nga transferta e Champions League në shtëpinë e Real Madrid.

Bardhezinjtë pësojnë menjëherë gol, që në minutën e 4, nga Cristiano Ronaldo, por arrijnë të reagojnë, madje gjejnë edhe golin e barazimit me anë të Llorente-s, në të 22-tën.

Megjithatë, vetëm pak minuta më pas Chiellini i dhuron një tjetër mundësi Ronaldos për të shënuar, këtë herë nga pika e bardhë e 11-metërshit, duke përcaktuar edhe rezultatin përfundimtar 2-1.

Për të kompletuar këtë ditë të errët për italianët, mbrojtësi i bardhebluve ndëshkohet edhe me karton të kuq sapo kishte nisur pjesa e dytë, pas një goditjeje ndaj portugezit.

Në ndeshjen tjetër të grupit, Galatasaray ka mposhtur 3-1 Kopenhagen, duke u ngjitur në vendin e dytë të klasifikimit, e duke zbritur Juven në të tretin. Një ndeshje pa shumë histori kjo për turqit, teksa Felipe Melo, Sneijder dhe Drogba mbyllën llogaritë që në pjesën e parë.

Në grupin C, Ibrahimovic shpërthen me një “poker” për Paris SG, teksa francezët shkatërrojnë 5-0 Anderlecht-in në Belgjikë. Një natë e artë për suedezin, golave të të cilit iu shtua edhe ai i shënuar nga Cavani. Parizienët janë thuajse të kualifikuar në raundin e 1/8-ave.

Sa për kuriozitet, kjo është hera e parë që suedezi dhe “il Matador” shënojnë gol në të njëjtën ndeshje.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Benfika nuk ka mundur të shkojë më shumë se barazimi 1-1 me Olympiacos, duke shënuar një tjetër natë të dobët për ekipet portugeze, pas dështimit të Portos një ditë më parë. Edhe ekipi nga Lisbona ndodhej në disavantazh deri në momentet e fundit të takimit, por Cardozo i shpëton nga humbja.

Kampionët në fuqi të Bayern Munchen zhvillojnë një ndeshje “miqësore” ndaj Viktoria Plzen, në fund të së cilës gjermanët triumfojnë 5-0, falë dopietës së Ribery dhe golave të Alaba e Schweinsteiger. Bavarezët ndodhen me pikë të plota në grupin D, aty ku vetëm pak orë më parë Manchester City arriti të fitonte 2-1 ndaj CSKA-së së Moskës në Rusi.

Më delikate ishte sfida në “Old Trafford”, ku Manchester United siguron një fitore të vuajtur ndaj Real Sociedad, 1-0, edhe kjo e arritur falë një autogoli të Inigo Martinez në minutën e 2.

Në të njëjtin grup, Leverkusen ka shpërthyer ndaj Shakhtar Donetsk, duke shënuar plot 4 gola, nga të cilat 2 janë të Kiessling.
/Top Channel
 
Private conversations
Help Users
    Top