• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Charles Bukowski

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Charles Bukowski

Femrat jane te gjitha ndryshe.Ne parim jane nje kombinim i gjithckaje qe eshte e mire dhe gjithckaje qe eshte e keqe ne kete bote,magjike dhe te tmerrshme.
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Charles Bukowski

Kur bota të kthen shpinën dhe personat që i quaje miq zhduken, ti rritesh duke mësuar që në fund të fundit çdonjëri duhet të mjaftohet me veten, në qoftë se do të mbijetojë...
 

Tuana

Nada é por acaso!
Staf në FV.AL
Titulli: Charles Bukowski

Më pëlqejnë njerëzit pak të hutuar; ata që sapo i përqafon duken më të gjallëruar, ndërkohë që më parë po copëzoheshin në një mijë pjesë.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Charles Bukowski

“Kur nje femer kthehet kunder teje, ka mbaruar. Ne fillim te do, pastaj dicka fillon te kthehet shtrember. Mund te te shohe duke vdekur ne nje hendek, te goditur nga nje makine, dhe do te te peshtynte siper.”
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Charles Bukowski

''Nese s'ke birre gjithmone mund te gjesh vere ose whisky ose cigare,por nese s'ke dashurine nuk ke asgje!''
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Charles Bukowski

"Ata qe pine kane nje problem,kur kane gezim pine per te festuar, kur kane hidherim pine per te hequr mendjen dhe kur s'ndodh asgje pine qe te ndodhe dicka."
 

Katia

Hmm kureshtar-e?
Titulli: Charles Bukowski

"...Qe ta dini ju eshte fare kollaj te marresh lapsin dhe te shkruash per ku*vat,
por te shkruash per nje femer si ajo, s'ka gje me te veshtire!"
-Femrat-
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Charles Bukowski

"Je e pacënuar. Nuk je si ata. Ke diçka që lëviz brenda teje. Ata janë të ngurtësuar, të humbur. Ti mund të ndihesh e humbur, por e ngurtësuar nuk je. Vetëm duhesh gjetur."
 

Tuana

Nada é por acaso!
Staf në FV.AL
Titulli: Charles Bukowski

Ajo ishte një e çmendur, e bukur, por që nuk kishte asnjë gënjeshtër në zjarrin që digjej në të.
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Charles Bukowski

Dhe akoma femra - te mira - femra...Me frikesojne sepse deshirojne perfundimisht shpirtin tim,e nga ajo c'ka ka ngelur,dua ta mbaj per vete
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Charles Bukowski

Ndonjhere nuk ke kohe qe ta verresh,gjerat ndodhin ne pak seconda .Cdo gje ndryshon .Je gjalle.Vdiqe.Dhe bota ecen perpara.Jemi si leter e holle.

The captain is out to lunch
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Charles Bukowski

Nese do te provosh,dergoje deri ne fund.Ndryshe mos e nis fare!
 
Titulli: Charles Bukowski

"Distanca më e shkurtër mes dy pikave është shpesh e padurueshme."

"Zemër", i thash, "Unë jam një gjeni por askush nuk e di këtë, përpos unë."
- Charles Bukowski, Factotum

Gjeni atë që ju doni dhe lëreni t'ju vras."
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Charles Bukowski

Nuk jam një që mëson, jam një që shmang.
- Por çfarë shmangni?
- Për t'u bërë si të tjerët.

Charles Bukowski
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Charles Bukowski

Some people never go crazy.
What truly horrible lives
they must lead.

flesh covers
the bone and the
flesh searches
for more than
flesh
 
Top