• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cila është mosha kur “piqen” meshkujt?

Senseo

Audacity.
1FAF75BD-E8FE-4BAC-B410-2E24873817D7.jpeg
E dimë, edhe ty mund të të kenë pyetur se në çfarë moshe “piqen” mendërisht meshkujt dhe mund të kesh dhënë një mendim tëndin personal. Mund të kesh njohur meshkuj shumë të rinj në moshë, por që kanë një pjekuri dhe maturi shumë herë më të madhe nga mosha që kanë. Njësoj mund të kesh njohur edhe meshkuj të mëdhenj në moshë, të cilët “nuk kanë mend në kokë” dhe janë shumë të ngjashëm me fëmijët në mendimet dhe veprimet e tyre. Këto janë shembuj që tregojnë se të gjithë kemi njohur njerëz nga më të ndryshmit dhe se pjekuria ndonjëherë nuk është aq e lidhur me moshën.
Por, sipas një studimi të ndjekur nga Nickelodeon, në kuadër të programit të ri “Wendell & Vinnie”, thuhet se meshkujt arrijnë “të piqen” rreth moshës 43 vjeçare, kurse femrat mesatarisht në moshën 32 vjeçare. Kjo është një diferencë tepër e madhe midis të dyja gjinive, plot 11 vite.
Në studim gjithashtu ka pasur një sërë femrash, afërsisht 8 në 10 femra, të cilat kanë pranuar se bashkëshortët e tyre, edhe pse të mëdhenj në moshë, sërish nuk janë të matur dhe përfaqësues të denjë të moshës që kanë në mendimet, fjalët dhe veprimet e tyre. E kundërta vjen si përgjigje nga vetë meshkujt. Ata pranojnë se janë tepër të zgjuar dhe të matur, edhe pse në studimin e bërë bazuar në reagimet e tyre përballë situatave të ndryshme, nuk e treguan të gjithë këtë maturi dhe zgjuarsi…

Bota.al
 

Baboon

Be a voice not an echo.
Shiko fotografinë 1766679E dimë, edhe ty mund të të kenë pyetur se në çfarë moshe “piqen” mendërisht meshkujt dhe mund të kesh dhënë një mendim tëndin personal. Mund të kesh njohur meshkuj shumë të rinj në moshë, por që kanë një pjekuri dhe maturi shumë herë më të madhe nga mosha që kanë. Njësoj mund të kesh njohur edhe meshkuj të mëdhenj në moshë, të cilët “nuk kanë mend në kokë” dhe janë shumë të ngjashëm me fëmijët në mendimet dhe veprimet e tyre. Këto janë shembuj që tregojnë se të gjithë kemi njohur njerëz nga më të ndryshmit dhe se pjekuria ndonjëherë nuk është aq e lidhur me moshën.
Por, sipas një studimi të ndjekur nga Nickelodeon, në kuadër të programit të ri “Wendell & Vinnie”, thuhet se meshkujt arrijnë “të piqen” rreth moshës 43 vjeçare, kurse femrat mesatarisht në moshën 32 vjeçare. Kjo është një diferencë tepër e madhe midis të dyja gjinive, plot 11 vite.
Në studim gjithashtu ka pasur një sërë femrash, afërsisht 8 në 10 femra, të cilat kanë pranuar se bashkëshortët e tyre, edhe pse të mëdhenj në moshë, sërish nuk janë të matur dhe përfaqësues të denjë të moshës që kanë në mendimet, fjalët dhe veprimet e tyre. E kundërta vjen si përgjigje nga vetë meshkujt. Ata pranojnë se janë tepër të zgjuar dhe të matur, edhe pse në studimin e bërë bazuar në reagimet e tyre përballë situatave të ndryshme, nuk e treguan të gjithë këtë maturi dhe zgjuarsi…

Bota.al
P.S ene me çuç ke goja o pereni o pereni 😂😂😂
 

Desa

Temet Nosce
Ja paska futur kot Jean Piaget me msoshën diku rreth 28 vjeç? Sa paska devolu truri i meshkujve!
 

Baboon

Be a voice not an echo.
Jo mer se mduket se ky studimi esht bo pikerisht tek ato meshkujt e papergjegjshem se ska munci ndryshe t piqet mashkulli n'pleqeri 😂
Ç'ke mër mos u bo i keq 😜
Sa vjeç je ti mër 😂
 
Private conversations
Help Users
    Top