• MirĂ«sevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

CoronaVirus : Lajmi i Fundit... 🚹🆘

Pershendetje JOQ
Pak info per gjithe Vellezrit e Motrat Shqipetar rreth Coronavirus !

Emri i virusit vjen nga forma kurorë nga jashtë e strukturës së proteinës që mbështjell virusin. Normalisht këto viruse nuk janë të pazakontë. Shpesh infeksionet me viruse të tilla janë të padëmshme, e kanë simptomat e gripit si temperaturë, kollë apo mbajtje fryme.

Coronavirus është shumë i fshehtë dhe i tranformueshëm,shkaktojnë edhe sëmundje të rënda, infeksione të rënda mushkërish, bllokimin e frymëmarrjes deri edhe vdekjen.

Parimet themelore për të zvogëluar rrezikun e përgjithshëm të transmetimit të infeksioneve akute të frymëmarrjes përfshijnë masat e mëposhtme:
# Shmangia e kontaktit të ngushtë me njerëzit që vuajnë nga infeksione akute të rrugëve të frymëmarrjes.
#Larja e shpeshtë e duarve, veçanërisht pas kontaktit të drejtpërdrejtë me njerëzit e sëmurë ose mjedisin e tyre.
# Shmangia e kontaktit të pambrojtur me kafshët (qofshin ato shtëpiake ashtu edhe të egra).
Personat me simptoma të infeksioneve akute të rrugëve të frymëmarrjes duhet të praktikojnë higjenën respiratore të lidhur me kollën (ruajtja e distancës, mbulimi me shami/letër ose rroba kur teshtijnë apo kolliten, larje e duarve)
# Brenda mjediseve të kujdesit shëndetësor, forconi praktikat standarde të parandalimit të infeksionit dhe kontrollit në spitale, veçanërisht në shërbimet e urgjencës.

***Theksoj se viktima te ketij Virusi jane vetem njerezit me Imunitet te dobet...Edhe nqs jeni te prekur nga ky Virus mos u Alarmoni...Paraqituni prane institucionit Shendetesor me te afert, edhe me e mira per ne Shqipetaret ne mos pranise se maskave mbrojtese vendosni njĂ« shami ose 1 Shalle rreth gojes !! Zoti na ruajt !!! 🙏🙏🙏"
 

Comments

Pa lejen e caktimin e Zotit asgje nuk behet, sa do qe te ngrejn kurthe Apo mashtrime mbi popullaten, nuk na preken me shum ,se sa aq qe ka caktuar Zoti . Dihet se ktu jane plane djallzore, sepse ishim paralajmeruar me perpara ne mesazhet masonike & illuminate qe kan percjell neper filma ... ne 2011 është inqizuar filmi pandemi, një film qe flet per gjendjen sot. Thjesht na kan bere prova se sa durojm . Por gjithsesi e caktuara ose e shkruara do behet .
 
Dyshimet jane qe është i krijuar si virus.
Le ta zeme se nuk është i krijuar, dicka natyrale.
Komploti per prodhimin e vaksines ekziston!
Si na qenka kjo puna qe u sheroka si semundje, madje Edhe ne paciente te intubuar , pra ne shkallen e fundit, dhe nuk qenka e mundur qe ato ilace qe e sherojne ti bashkojne e te nxjerrin vaksinen?!
Po presin panikun ne mase qe kur ta nxjerrin vaksinen te fitojne miliarda.
 
Pa lejen e caktimin e Zotit asgje nuk behet, sa do qe te ngrejn kurthe Apo mashtrime mbi popullaten, nuk na preken me shum ,se sa aq qe ka caktuar Zoti . Dihet se ktu jane plane djallzore, sepse ishim paralajmeruar me perpara ne mesazhet masonike & illuminate qe kan percjell neper filma ... ne 2011 është inqizuar filmi pandemi, një film qe flet per gjendjen sot. Thjesht na kan bere prova se sa durojm . Por gjithsesi e caktuara ose e shkruara do behet .
Vajza po marshallah je bere me prift se une. Lol
 
@Vvetoni jo jo se paskan bere kinezet :D Do tbej block dhe une isoj si doku.

 
@Vvetoni jo jo se paskan bere kinezet :D Do tbej block dhe une isoj si doku.

Une du me blloku e bojkotu me telefon, me dok, me forum, ose naj dite ja kajta nanen e bojkotova ajrin.
 
30 mije te prekur vetem ne shtetin e NY

61 mije raste total ne USA

pra perjashtohet qe e ka prodhu amerikani virusin
 
Dyshimet jane qe është i krijuar si virus.
Le ta zeme se nuk është i krijuar, dicka natyrale.
Komploti per prodhimin e vaksines ekziston!
Si na qenka kjo puna qe u sheroka si semundje, madje Edhe ne paciente te intubuar , pra ne shkallen e fundit, dhe nuk qenka e mundur qe ato ilace qe e sherojne ti bashkojne e te nxjerrin vaksinen?!
Po presin panikun ne mase qe kur ta nxjerrin vaksinen te fitojne miliarda.
Po gjithmon farmacia ka ktu fitim:) .
Nga gjith kto vakcina qe I japin foshnjave dhe aq shum zhiv I hedhin ne trup, krijohen toksina qe disa organizma te femijeve nuk I perballojn dot dhe mbesin me pasoja... ska ku te ankohesh sepse shteti e ben at krim dhe thjesht nuk e pranon, prap shkon blen ilaqe qe ti sugjerojn , e ktu prap ato perfitojn, ilaqin e vertet e te ken nuk te japin ,sepse do sherohesh dhe pastaj skan ku te pasurohen.
 
por ama antikorpi qe prodhohet ne organizmin tone per ate virus te injektuar(vaksina është virus i zbutur) jeton sa vete jeta jone.
Por jo per kte đŸ€Ł
Antikorpet per trupa te shendetshem pra, per çfarë po flasim.
Ata qe imunitetin e kane te ulet si pasoje Edhe e shume mjekimeve te tjera nga semundje te ndryshme kronike nuk e perballojne dot.

Megjithate sot lexova qe kina ka nxjerre vaksinen e pare.
 
Qohet njeri kryn shkolle, specializim, bohet ekspert ne fushe te mjeksise edhe dalin ne Fv ekpserta qe ja kontestojne punen.

@Marla per ty e kom :p
ju siguroj mbas 3 muajsh do punoj tek i njejti spital me dokun tat. :D

virusin e kane bo kinezet, e kane vaksinen ne dore do behen dhe superfuqi ekonomike.
 
Po gjithmon farmacia ka ktu fitim:) .
Nga gjith kto vakcina qe I japin foshnjave dhe aq shum zhiv I hedhin ne trup, krijohen toksina qe disa organizma te femijeve nuk I perballojn dot dhe mbesin me pasoja... ska ku te ankohesh sepse shteti e ben at krim dhe thjesht nuk e pranon, prap shkon blen ilaqe qe ti sugjerojn , e ktu prap ato perfitojn, ilaqin e vertet e te ken nuk te japin ,sepse do sherohesh dhe pastaj skan ku te pasurohen.
A vaccine containing 0.01% thimerosal as a preservative contains 50 micrograms ofthimerosal per 0.5 mL dose or approximately 25 micrograms of mercury per 0.5 mL dose. For comparison, this is roughly the same amount of elemental mercury contained in a 3 ounce can of tuna fish

Liji teorit konspirative e na bej ndonje prej shoqeve te motrave te tua te medha. Lol lol
 
Top