• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ç’të hash kur zgjohesh i uritur në mes të natës

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

E keni parasysh atë momentin kur të del gjumi në orën dy të mëngjesit dhe do të hash diçka me patjetër? E dimë që po, ndaj që të mos i shtoni vetes edhe disa kilogramë të panevojshëm po u tregojmë disa ushqime të cilat mund t’i konsumoni edhe në mes të natës pa u ndierë të rënduar.
Vezë
Vezët janë shumë të pasura me proteina dhe do t’u ndihmojnë që të ndiheni të ngopur shumë shpejt. Mund t’i zieni, apo t’i bëni omëletë dhe t’i konsumoni me pak bukë integrale. A dhe nëse zgjidhni t’i skuqni mundohuni të përdorni sa më pak vaj të jetë e mundur.

Djathë dhe rrush
Nuk ka shqiptar që të mos ketë provuar kombinimin e famshëm bukë, djathë dhe rrush. Në këtë rast do t’u këshillonim ta linit bukën në dollap dhe të konsumoni vetëm djathin dhe rrushin, të cilat në një porcion për një person kanë gati 100 kalori. Jo vetëm kaq, djathi përmban një element të quajtur caseinë, që ndihmon në relaksimin e muskujve, ndërsa rrushi është i pasur me melatoninë, që njihet dhe si hormoni i gjumit. Kështu që do t’u zërë gjumi menjëherë pasi të mbaroni së ngrëni.

Misra
Misrat e zierë janë perfektë nëse ju del gjumi natën dhe ju hahet diçka. Kjo pasi janë shumë të lehtë dhe tretën shpejt pa e munduar organizmin. Nga ana tjetër misrat ndihmojnë edhe në eliminimin e kolesterolit. Kështu që mund t’i hani edhe në mes të natës.

Kështu pra, ne po shkojmë të flemë. Ju beftë mirë juve që u zgjuat për të ngenë.

//revistavip
 
Private conversations
Help Users
    Top