• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dekani I Universitetit Cambridge Viziton Shqiperine Per Te Takuar Studentet.

ande.lm

Antarë i ri
Pershendetje student!

Profesori dhe Dekani i Universitetit te Cambridge do te jete i ftuar special prane ambienteve te agjensise private te punesimit dhe studime jasht vendit ANDE-LM®. Ai do zhvilloj nje takim me studentet Shqiptar rreth programeve studimore dhe mundesite qe ofron Universiteti Cambridge.

Takimi do te zhvillohet ne date 19 Janar 2010 nga ora 09 – 13.

Ju keshillojm te merni pjese dhe te shikoni mundesite qe mund te ndryshojn jeten tuaj pergjithmon!

Adresa: Rruga Kavajes, 116, Qendra e Biznesit GURTEN, Kompleksi Volkswagen, Zyrat 139-145, Tirane – Shqiperi
(prane rruges se Ambasadave perballe Kishes Katolike tek Rruga Kavajes, Tirane)

Telefon: +355 4 2229724
Fax: +355 4 2259564
E-mail: info@ande-lm.com.al

Mos e humbisni kete shans qe vjen vetem nje here!
 

ande.lm

Antarë i ri
Titulli: Dekani I Universitetit Cambridge Viziton Shqiperine Per Te Takuar Studentet.

Ju falenderojm per interesimin qe keni patur per kete eveniment!
Te gjithe ata qe duan te jene pjese e ketij evenimenti ju lutemi te na telefoni ose te na dergoni email per te rezervuar takimin tuaj face to face me dekanin e Universitetit te Cambridge

Gjithashtu ju duhet te na dergoni ne adresen tone te postes elektronike ose ne zyrat tona brenda ores 12:00 te dates 16 Janar 2010 keto dokumenta:
- CV ne gjuhen shqipe me fotografi
- Esse* (udhezimet per ndertimin e esses i gjeni ne fund)
- Liste notash
- Vertetim shkolle(nese jeni duke vazhduar studimet)
- Dokumenta shtese akademike

Per aplikantet me te suksesshem do te ofrohen bursa studimi te pjesshme dhe te plota per ne Universitetet me te mira te Anglise.

*UDHEZIME PER NDERTIMIN E ESSE-se​


Esse-ja duhet te jete ne gjuhen angleze dhe te shkruhet nga ju pa ndihmen e te tjereve.
Ajo eshte nje mundesi per te zbuluar karakterin tuaj ashtu si dhe aftesite tuaja per te shkrur ne gjuhen angleze.
Ju mund te shkruani rreth ambicieve dhe interesave tuaja ashtu si dhe arsyet pse ju deshironi te frekuentoni nje kolegj ne Angli. Gjithashtu mund te perfshini informacion shtese te cilin ju deshironi qe shkolla te mare ne konsiderate per aplikimin tuaj. Ju lutemi duhet te mbushni te pakten nje faqe formati.

Adresa: Rruga Kavajes, 116, Qendra e Biznesit GURTEN, Kompleksi Volkswagen, Zyrat 139-145, Tirane – Shqiperi
(prane rruges se Ambasadave perballe Kishes Katolike tek Rruga Kavajes, Tirane)

Telefon: +355 4 2229724
Fax: +355 4 2259564
E-mail: info@ande-lm.com.al

Mos e humbisni kete shans qe vjen vetem nje here!
 
Top