• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dërgimi i sms-ve shkakton rrudha

My Self

Born To Be Happy

Për shkak të shikimit të gjatë në ekranet e vogla të celularëve, te shumë femra paraqiten para kohe rrudhat e imëta midis vetullave, thotë dr. Jean-Louis Sebagh, mjek i cili ka shumë paciente të famshme, duke përfshirë edhe Cindy Crawford-in.
Duke shikuar në ekranin e celularëve me rastin e leximit të mesazheve, shumica e femrave rrudhë sytë, gjë që përshpejton paraqitjen e rrudhave të imta në ballë, të cilat megjithatë mund të largohen me botoks, thotë dr. Sebagh. Por, në vend të botoksit, mund të ndihmojë edhe masazhi i asaj pjese të lëkurës, thonë ekspertët.
Në anën tjetër, një studim i ri rreth takave të larta, i bërë në Universitetin e Kalifornisë, do të gëzojë shumë femra, e sidomos adhuruesen e tyre më të zjarrtë, Victoria Beckham-in.
Në fakt, femrat që bartin këpucë me taka të larta, në mënyrë të barabartë aktivizojnë muskujt e jashtëm dhe të brendshëm të këmbëve, gjë që ndikon që ato të kenë këmbë më të bukura, krahasuar me femrat që vazhdimisht bartin këpucë të rrafshëta. Bartja e këpucëve me taka të larta, jo më shumë se 7 cm, shkakton një aktivitet të muskujve të legenit për 15% më të vogël, sesa bartja e këpucëve të rrafshëta. Për këtë shkak, muskujt e kësaj pjese të trupit janë më të relaksuar, por edhe më të fortë, gjë që ndikon që seksi të jetë shumë më i mirë.

B: Kuriozitete Shqip
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Dërgimi i sms-ve shkakton rrudha

Weeee,tani as sms nuk ben...
 

My Self

Born To Be Happy
Re: Dërgimi i sms-ve shkakton rrudha

Te gjithe me weee :p po e ndryshoj pak une :D
Me te gjitha keto zbulime që po behen, s'duhet te bejme asgje, vetem te rrime :p
 
Titulli: Dërgimi i sms-ve shkakton rrudha

Ate te takave e dija ,te sheshtat nuk jane efektive per fizikun tone.Per punen e rrudhave te shkaktuara nga sms nuk e dija :p
 

LoSsT

VIP
Pe: Dërgimi i sms-ve shkakton rrudha

weee as un nuk e disha, lol
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Dërgimi i sms-ve shkakton rrudha

Mire, mire shkakton tek femrat, por me meshkujt si mbetet? Apo ata nuk dergojne sms, e sbejne rrudha?!
 

Endrra

VIP
Pe: Dërgimi i sms-ve shkakton rrudha

Weeeeeeee prandaj nuk marr SMS une,,,duan te me mbajne te re .......

per takat e dija ,,,,po c´lidhje ka me sexin se mora vesh :kafe:


Po per PM ne Fv ,,,vlen njesoj kjo puna e rrullave? ,,,që ta kem parasysh ,ta parandalojme de :--P
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Dërgimi i sms-ve shkakton rrudha

Mah i bje që dhe pc shkakton rrudha po ta kapim holl holle.Shyqyr zotit e kam ekranin e cel te madh sdo me shkaktoj rrudha .
 
Top