• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dhjetëra mijëra qytetarë i thonë jo planit gjashtëpikësh

TruLLajKaa

Shqiptare
Dhjetëra mijëra qytetarë nga të katër anët e Kosovës i kanë thënë jo planit 6 pikësh të propozuar nga sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-Moon, në një demonstratë të organizuar të mërkurën në Prishtinë nga dhjetëra organizata dhe lëvizje të ndryshme joqeveritare.


Nën moton “Demonstro për Kosovën sovrane dhe të pavarur dhe kundër 6 pikave!”, demonstruesit kanë përshkruar një rrugë prej Bibliotekës Kombëtare të Kosovës, në shenjë reflektimi për vetëdijen e popullit, deri te Kuvendi i Kosovës që tregon institucionet legjitime të vendit, për t’u ndalur në fund te ndërtesa e UNMIK-ut, ku organizuesit e kësaj demonstrate, në këto momente, pritet t’i mbajnë fjalimet e tyre.
Demonstruesit do të përshkojnë trajektoren në formë të shkronjës S, që simbolizon sovranitetin e Kosovës.


Për këtë demonstratë janë bashkuar Lëvizja Vetëvendosje!, اohu, Thirrjet e Nënave, Rrjeti i Grupit të Grave të Kosovës, Rrjeti Rinor i Kosovës, Aksioni Qytetar FOL'08, CBM-Mitrovicë, Iniciativa për Progres dhe shumë organizata të tjera.
Protesta vjen në kohën kur Prishtina zyrtare gjendet nën presion diplomatik për të pranuar planin 6 pikësh të kreut të OKB-së, Ban Ki-Moon për vendosjen e EULEX-it në Kosovë. Plani është hedhur poshtë nga presidenti dhe kryeministri i Kosovës, të cilët kanë mbetur të hapur për bisedime, pas paraqitjes së dokumentit të tyre prej katër pikash. /Telegrafi/
 
 • Më pëlqen
Reactions: Ado

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Te gjithe duhet te dalin, nga te vegjel e femije...

Shume bukur ky manifestim.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
qe edhe qeto 3 foto :D
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Ju lumte.

P.s. Keshtu behem demostratat,marshim e pa qene e nevojshme te shkaterrosh apo te besh ngaterresa.
 

jackass

Anëtar i ri
Ju lumte.

P.s. Keshtu behem demostratat,marshim e pa qene e nevojshme te shkaterrosh apo te besh ngaterresa.

pajtohem plotesisht me ty...protesta ka shkuar ne menyre te qete, pa te lenduar dhe pa shkaterrime :D
 

albgrl

GIRLICIOUS
Me pelqen shume menyra e demostrates!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Me pelqeu parolla:

S'BAN
S'KI
S'MON
Qe ngerthente ne vete emrin e perfaqesuesit te OKB-se, me nje S( PERPARA ME APOSTROFE). Shume domethenese. :dance::dance::dance:
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Me pelqeu parolla:

S'BAN
S'KI
S'MON
Qe ngerthente ne vete emrin e perfaqesuesit te OKB-se, me nje S( PERPARA ME APOSTROFE). Shume domethenese. :dance::dance::dance:

Ver8 shume e goditur. Edhe njehere shqipet e tregojne superioritetin e tyre me ane te krijimtarise. Shume e bukur ! :)
 

mirela

DODONA hajmali
Ne kete proteste populli shqiptar i Kosoves i ka futur nje shpulle te madhe surratit te europes dhe S'Ban S'ki S'Mun kur eshte perfaqesuar vetem me nje flamur, me ate kuq e zi
Vec parrulles e ka kuptuar europa qe ne Kosove s'ka ndryshuar asgje . Nga njeri regjim ( ai Serb ) eshte kaluar ne nje tjeter regjim me te keq akoma ne ate regjim burokratik ku Kosoves si lihet asnje pergjegjsi per te mbajtur per vete

Bravo !
Ta dine qe ne17 Shkurt eshte bere nje vrime ne uje ne Kosove dhe Albin Kurti ka pas shume te drejte qe atyre qe thane BAC U KRY ! u eshte pergjigj me
BAC TE KANE GENJY !
 
Private conversations
Help Users
  Top