• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Diagnostifikimi i korrupsionit në vetvete

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
👉🏻 Nëse kur je në çajtore a hotel, i hedh çajit më shumë sheqer sesa kur je në shtëpi, ti ke gatishmëri për korrupsion.
👉🏻 Nëse kur je në restoran ose vend publik, përdor letra higjiene ose sapun më shumë sesa kur je në shtëpi, atëherë po të të jepej shansi për të vjedhur, ti ke për të vjedhur.
👉🏻 Nëse kur je në dasma ose byfe të hapura e mbush pjatën sa s‘bën vetëm pse faturën e paguan dikush tjetër, ty, po të jepej shans për të gllabëruar ndonjë pasuri publike, nuk do hezitoje fare.
👉🏻 Nëse i mbikalon njerëzit kur janë në rreshta, ti ke gatishmërinë të ngjitesh në poste a pushtet duke shkelur mbi supet e të tjerëve.
👉🏻 Nëse konsideron se ajo çfarë gjen në rrugë të takon ty, ti paske shenja hajdutërie.
👉🏻 Nëse më shumë të interesojnë mbiemrat sesa emrat e njerëzve, ti qenke fanatik dhe është e mundshme që të përkrahësh njerëz vetëm për shkak të prejardhjes.
👉🏻 Nëse një grua e do vetëm pse nuk të kushton para, atëherë ti vërtetë kushton lirë. Është e mundshme që ti e shet veten nëse dikush ta paguan çmimin.
👉🏻 Nëse ti shkel shenjat e komunikacionit dhe nuk ke asnjë respekt për ato, atëherë ti ke gatishmëri për të shkelur çdo kufi edhe nëse shkaktohen viktima.
👉🏻 Nëse pas leximit të këtyre fjalëve dyshon se a është nevoja të flitet për kësi çështje, atëherë ti i jep përparësi interesit personal nga shërimi i problemeve në shoqëri.
👌🏻 Lufta kundër korrupsionit fillon nga vetvetja. 👌🏻
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Shume domethenese. :)
Fakt qe cdo gje nis nga vetja,si per mire si per keq.
Ndergjegjsimi tashme eshte nje barre e forte e njerzimit.
Eshte me fat ai qe arrine te jete i ndergjegjshem me veten e ti/saj.
 
Top