• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dita e fluturimit të milingonave 2019, çfarë është kjo ditë?

Hera

Antarë i Respektuar
Dita e fluturimit të milingonave 2019, çfarë është kjo ditë?

Dita e fluturimit të milingonave 2019, çfarë është kjo ditë?Britania është duke u pushtuar nga një mizëri milingonash në fluturim dhe shikoni pulëbardhat e çmendura që sillen si të dehura mbi insektet e vogla. Çdo verë, ka një ditë kur mijëra milingona të mëdha fluturuese dalin papritmas nga foletë e tyre në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar dhe ky është një fenomen i njohur si ‘Dita e Milingonave me Krahë’.
Disa njerëz mund të kenë vënë re tashmë disa prej krijesave që po lëviznin. Kjo është për shkak se periudha e milingonave mund të zgjasë disa javë, por zakonisht ndërton deri në një ditë të caktuar kur miliona milingona fluturuese dalin në të njëjtën kohë në të gjithë vendin.

Nuk ka ditë të caktuar pasi ndryshon çdo vit por zakonisht ndodh në korrik. Këtu ka gjithçka që duhet të dini për pushtimin e madh të milingonave. Disa njerëz mund të kenë vënë re tashmë disa prej krijesave që po lëviznin. Kjo është për shkak se periudha e milingonave mund të zgjasë disa javë, por zakonisht ndërton deri në një ditë të caktuar kur miliona milingona fluturuese dalin në të njëjtën kohë në të gjithë vendin. Nuk ka ditë të caktuar dita ndryshon çdo vit por zakonisht ndodh në korrik.


Këtu ka gjithçka që duhet të dini për pushtimin e madh të milingonave. Çdo verë, ka një ditë kur mijëra milingona të mëdha fluturuese dalin papritmas nga foletë e tyre në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar një fenomen i njohur si ‘Dita e Fluturimit të Milingonave’.
Disa njerëz mund të kenë vënë re tashmë disa prej krijesave që po lëviznin. Kjo është për shkak se periudha e milingonave mund të zgjasë disa javë, por zakonisht ndërton deri në një ditë të caktuar kur miliona milingona fluturuese dalin në të njëjtën kohë në të gjithë vendin.
Disa njerëz mund të kenë vënë re tashmë disa prej krijesave që po lëviznin. Kjo është për shkak se periudha e milingonave mund të zgjasë disa javë, por zakonisht ndërton deri në një ditë të caktuar kur miliona milingona fluturuese dalin në të njëjtën kohë në të gjithë vendin. Nuk ka ditë të caktuar - ndryshon çdo vit - por zakonisht ndodh në korrik.
Këtu ka gjithçka që duhet të dini për pushtimin e madh të milingonave.


Marrë nga: thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net
 
Private conversations
Help Users
    Top