• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Zana1

Braveheart
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Misteri me i madh i femrave: arrine te hedhin qiri te shkrire per te hequr rrenjet e qimeve te kembeve, dhe bertasin me te madhe kur shohin nje milimange.

Shota nuk i rruante kembet dhe as nuk kishte frike nga milimangat...;)

e ku e di ti e rruante, apo nuk e rruante ajo aman :D :p
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

e ku e di ti e rruante, apo nuk e rruante ajo aman :D :p

Nuk e rrunte kush at'here Zana...! Ishte koha e bishtalecave dhe e kembeve me lesh..:p
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Nuk e rrunte kush at'here Zana...! Ishte koha e bishtalecave dhe e kembeve me lesh..:p

e kshu me hamendje, jeni te k'qinj ju :D :D :p
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Ajo qe ju spranoni te dashur Meshkuj (po perdor shkronja te medha per ju qe e konsideroni veten meshkuj :p) eshte kjo qe ne konstatojm perdite. femra eshte e barabarte teorikisht vetem, se praktikisht ajo vazhdon sot e kesaj dite (mesa ve re un ketu) te cilesohet nga ju si se.ksi i dobet, ose ajo qe do te hiqet si dominuese apo si inteligjente...pra gjithmone kur nje mashkull flet per nje femer nuk e ben kete duke e vleresuar por duke e nenvleresuar.
Nje mendim per femren nis gjithmon me nje dyshim nga ju, ose nje shtremberim...mua kjo me duket pasiguri :D, frike dhe shum pak inteligjenc...eh me vjen keq po ja qe ndodh qe ne keto tema nxirrni ne pah krenarin dhe maskilitetin e tepruar :p


Femra eshte gjithmon ne lufte edhe per mendimet e saj, per te mbrojtur veten nga paragjykimet mashkullore dhe duke qen se bota edhe pse eshte gjini femerore ajo udhehiqet nga meshkuj :luft:

Un them te jemi me shum mendjehapur e ti japim hapsira vetes per te mesuar nga njeri-tjetri....jo te mbyllemi ne ate boten tone secili prej nesh :qenush::eek:kidoki::xhan:
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Femra ka filluar te kerkoje te drejtat ketu...


Te drejten e votes ja kan dhen ne fundin e shekullit XIX dhe me duket pak si e vonshme,por duke u ber fjal per femren e ka rikuperuar terrenin...
Jam dakord me pjesen e fundit,por ajo qe nuk shkon ne kete mes esht se shumica e femrave e shikojn veten dominuese dhe ne shum raste mashkulli perkthehet qullac per ju.

kjo pra esht shyqyr e the,ku jemi sot ketu esht fal mashkullit. (vlersojm dhe sakrificat e femres)

Pikerisht Boombastick e drejta e votes eshte dhen shume me vones...nje tjeter gje qe mashkulli duhet te kerkoj falje ne fakt e jo te na ndihet krenar :p

:) Nuk thash aspak qe jemi ketu fal mashkullit e nese do e thosha kete atehere do ishte ne tjeter ton....ah te shkretet ne ketu ku jemi, jemi fal mashkullit :p ...Luftrat e ftohta, fetare e jo fetare, genocidi etj etj mashkulli i ka bere se sic thash me siper, mashkullit i mesohet dhe i thuhet se ai eshte sunduesi i botes, se eshte qenia me superiore dhe me dominuese....ne momentin qe feminizmi eshte duke ren tek un, lexoj nje mashkull dhe feminizmi brenda meje merr zjarr dhe shtohet 2 her me shume ahaah :p

 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Natyrisht se ju frigohen. Per ate edhe hasim shume intelektuale qe jane ne moshe te shtyer dhe te pa martuara. Por edhe nje femer intelegjente frigohet te martohet me nje mashkull jo intelegjent. Nejse ka raste kur edhe femrat intelegjente jane martuar me njerz te pa shkolluar. Keto dashuri kane qene fatale per femren. Edhe pse intelegjente dhe e shkolluar eshte bre pre e burrit. Femra te tilla shumica prej tyre kane deshtuar ne cdo plan te jetes. Jane bere amvise te denja edhe pse kane pas nje potencial te madh te dijes. Zakonisht keto dashuri jane te denuara te deshtojne.

Kam pershtypjen se si teme te hapur ke dashur dicka te thuash por ke ngaterruar dhe kompleksuar te te tere temen. Ke bere nje nderlidhje mes intelegjences dhe shkolles qe kam pershtypjen se eshte nje ngaterrim shume i madhe. Une njoh shume femra intelegjente, madje edhe zonja te medha, te cilet le qe nuk kan doktorata e mastera, por disa nga to nuk kan as fakultet. Pra kam pershtypjen se eshte ngaterrimi i pare.

Ngaterrimi tjeter eshte se je munduar ta lidhesh intelegjencen me amviserine. Kam pershtypjen se amviseria (pra te gjithe bejme ngapak amviseri) eshte nder gjerat me te bukura dhe me fisnike ne shtepi. Epo ku ke pare ti qe te ulet dhe fyhet amviseria nese burri apo gruaja na bekan pune shtepie, gatuajne e lajne per femijet dhe familjet e tyre. Apo mos valle per ty jane intelegjente vetem femrat qe kan dado??????

Me veshtiresi, arrije ta nxjerre nje brum, cfare ke dashur te thuash, por kam dyshimin se ke ngaterruar konceptet perseri. Pra e ngaterron konceptin ne momentin kur e perzien ate qe ti e quan intelegjente me burra qe ti i quan jo intelegjente. Gjyshja ime per kete pune thoshte: '' U rrokullis kapaku e gjeti vegshin apo E gjeti eshi eshin e vet''.

Ne kete sens munde te them se do ishte shume e lakmueshme per nje burre normal te kishte perkrah nje femer intelegjente. Te kesh nje zonje shtepie, nje nene te femijeve tu apo nje grua qe perben jeten tende dhe ka afirmitetin e nje zonje kam pershtypjen se vetem budallai nuk do e pranonte.
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Femra ka frikë nga meshkujt idiotë,madje ka frikë të martohet me ta? Gabim trashanik,një femër inteligjente do e adhuronte një mashkull budalla,lere që do e merrte për burrë.Femra në një mbretëri meshkujsh idiotë do të ishte padyshim mbretëresha si tek bletët.Prandaj edhe tema është formuluar në mënyrë konfuze,një femër e zgjuar nuk do binte kurrë pre e ''monotonisë'' të meshkujve injorantë,përkundrazi do të ishte më e lumtur.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Femra ka frikë nga meshkujt idiotë,madje ka frikë të martohet me ta? Gabim trashanik,një femër inteligjente do e adhuronte një mashkull budalla,lere që do e merrte për burrë.Femra në një mbretëri meshkujsh idiotë do të ishte padyshim mbretëresha si tek bletët.Prandaj edhe tema është formuluar në mënyrë konfuze,një femër e zgjuar nuk do binte kurrë pre e ''monotonisë'' të meshkujve injorantë,përkundrazi do të ishte më e lumtur.


Dhe sigurisht kjo ide vjen nga 1 mashkull, nuk ka femer qe thote adhuroj 1 mashkull budalla-idiot :)

dhe mos dil jashte teme :p
 
Redaktimi i fundit:

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Paska goca intelegjente ?:O:mah:

Jo mo çne.. bahhh nuk bën vaki, kanë ngatërruar pyetjen më duket.. ncncnc si bëjnë këto gocat ëëë :p
Mirë lirinë e fjalës e fituan por duan të fitojnë dhe inteligjencën ndaj gjinisë mashkullore .. papapa cfarë paskan qënë lol :p
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Dhe sigurisht kjo ide vjen nga 1 mashkull, nuk ka femer qe thote adhuroj 1 mashkull budalla-idiot :)
Një femër diçka të tillë nuk e thotë me zë apo të dalë hapur, por ç'do femër e mendon.Inteligjenca në marrëdhëniet në çift lidhet me gjithçka,dhe një pjesë e inteligjencës është edhe dinakëria,një ''virtut'' që i atribohet totalisht femrës.Pra një mashkull dinak do të ishte mashkulli më i keq për një femër,pasi do të mendonte njësoj si ato.Më korrigjo nëse e kam gabim,kur them që një mashkull të tillë femra nuk do e deshte kurrë ta kishte si bashkëshort.Me ne ndodh e kundërta,do e kërkonim pafundësisht një femër inteligjente,pasi edhe femrat idiote e kanë dinakërinë në gjen por j'u mungojnë cilësitë e tjera.Nuk thotë më kot populli;''Femra më e zgjuar nuk është më shumë se sa mashkulli më idiot''
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Ti ja ndryshove pllaken/thelbin temes :)
 

Endrra

VIP
Staf në FV.AL
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

sipas titullit e hipotezes tende Iron_Leon ........paskan vdek gjith meshkujt idiote ?:vesyze:
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Ti ja ndryshove pllaken/thelbin temes :)
Jo aspak,nuk ndryshova thelbin.Fabula e një tregimi apo diskutimi të caktuar nuk është titulli por brëndësia e saj,gjithsesi edhe në qoftë thelbi vetëm titulli,i jam përgjigjur këtij thelbi,kam thënë më poshtë që do e kërkonim pafundësisht një femër inteligjente,pra nuk do na frikësonte.
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

sipas titullit e hipotezes tende Iron_Leon ........paskan vdek gjith meshkujt idiote ?:vesyze:
Në fakt është çështje këndvështrimesh nga dy gjini të ndryshme,për sa më përket mua,do të thoja që nuk ka evoluar femra deri në atë pikë sa të bëhet inteligjente pasi meshkuj idiotë ka plot.Fati i keq është mungesa e femrave inteligjente,puna jonë është si ajo thënia;''Unë jam ky që jam, jo për meritë të inteligjencës time,më së shumti prej injorancës së të tjerëve'' :)
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Jo aspak,nuk ndryshova thelbin.Fabula e një tregimi apo diskutimi të caktuar nuk është titulli por brëndësia e saj,gjithsesi edhe në qoftë thelbi vetëm titulli,i jam përgjigjur këtij thelbi,kam thënë më poshtë që do e kërkonim pafundësisht një femër inteligjente,pra nuk do na frikësonte.

dhe gjithe meshkujt perfaqesohen nga ti :p

Mos shiko thjeshte fjalen inteligjence, por 1 cik me thelle :)
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

dhe gjithe meshkujt perfaqesohen nga ti :p

Mos shiko thjeshte fjalen inteligjence, por 1 cik me thelle :)

Jo jo nuk do e merrja aspak përsipër të përfaqësoja diçka,për më tepër gjithë meshkujt.Nuk mund të shoh më thellë, për të qënë i sinqertë, pasi unë inteligjencën e shoh edhe e lexoj si të tillë.Pastaj duke qënë shumë tip sipërfaqësor dhe ateist do të thoja, duhet ta provoj që ta besoj.Mbase ke të drejtë ,më duhet të provoj një femër.. inteligjente në përditshmëri që të ndryshoj mendim mbi thellësinë dhe se si duhet parë inteligjenca
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Sic duket ke prb me veten tende, dhe hudh fajin nga grate :)
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Nje mashkull me bot te hapur le qe si "friksohet "nje femre me formim e inteligjente por bjen dhe ne dashuri si nje peshk,,,gjithe jeten me te,,dhe perkundrazi kur mashkulli eshte fisnik dhe mashkull i formuar e udhton akoma me shume ne intelegjencen dhe idet e saj.
As nje mashkull maskilist apo qe vjen pak ta themi butesisht,,i paformuar nga intelegjenca apo largpamsia,,as ky nuk i fiksohet nje femre intelegjente por pergjethsisht nuk kan fatin ta ken pothuajse kurre afer tyre nje femer te till.
Nfersa ato raste te rralla kur ai e disponon qoft dhe per pak kohe i femer te till,,nuk di ta trajtoj,,pergjethsisht ketu o kemi divorce o perfundime te kqija ne ate lidhje.
Ose kur jan ne nje mardhenje intime,,mes nje disniveli te till,,perfundo me nje eksperienc ****uale kaq.
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Sa gezojen femrat kur lexojn fjalet djemt kan frik nga femra lool ..

Gjithsesi une mendoj kush nuk do ta pelqente nje femer inteligjente... Por problemi esht a ka sot femra inteligjente?? :D Te hiqesh si e till dhe te jesh e till ka ndryshim te madh....Te hiqen si inteligjente kemi par plot por qe jan vertet inteligjente jan shum pak......Dhe besoj se nuk e shikojm si frik kte dije tek femrat..Nese do ishte kshu se do kishin frik meshkujt nga femrat inteligjente do kishin mbet kto femra qe jan inteligjente gjith jeten vetem :p
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Sa gezojen femrat kur lexojn fjalet djemt kan frik nga femra lool ..

Gjithsesi une mendoj kush nuk do ta pelqente nje femer inteligjente... Por problemi esht a ka sot femra inteligjente?? :D Te hiqesh si e till dhe te jesh e till ka ndryshim te madh....Te hiqen si inteligjente kemi par plot por qe jan vertet inteligjente jan shum pak......Dhe besoj se nuk e shikojm si frik kte dije tek femrat..Nese do ishte kshu se do kishin frik meshkujt nga femrat inteligjente do kishin mbet kto femra qe jan inteligjente gjith jeten vetem :p


e ke shume gabim, ne gezohemi kur jemi te mbledhura me njera - tjetren dhe na duhet te luftojme pikerisht me ju meshkujt budallenj :) :p
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

e ke shume gabim, ne gezohemi kur jemi te mbledhura me njera - tjetren dhe na duhet te luftojme pikerisht me ju meshkujt budallenj :) :p

Kur thua me ju meshkujt budallenj i bije qe te jeshvet me budallacka se ne meshkujt :D Sepse ne skemi envoj te mblidhemi te gjith kunder femres loool Mjafton nje pergjigje jona dhe ju femrat filloni e komentoni dhjet her mbi ate qe ne e themi nje her :) :)
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Kur thua me ju meshkujt budallenj i bije qe te jeshvet me budallacka se ne meshkujt :D Sepse ne skemi envoj te mblidhemi te gjith kunder femres loool Mjafton nje pergjigje jona dhe ju femrat filloni e komentoni dhjet her mbi ate qe ne e themi nje her :) :)

Si pshm si kjo pergjigja e jote , e shpalose inteligjencen dhe burrerine e mashkullit :)
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

friken !!!!! jo jo ne asnje menyre , maksumumi nje fare presjoni por frik e kam vetem budallain .
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Si pshm si kjo pergjigja e jote , e shpalose inteligjencen dhe burrerine e mashkullit :)

Kush tha qe jam inteligjent? :D Aq me pak me ty ku inteligjenca jote kalon cdo limit ndaj dhe je e pa perballushme ne diskutime..lool
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

merr shembull nga pergjigjet e Hartini- :D
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

merr shembull nga pergjigjet e Hartini- :D

Po moj shoqe po .....Mund te mar dhe nga ty shembull me lejohet?
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Si matet inteligjenca?
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Femra te tilla shumica prej tyre kane deshtuar ne cdo plan te jetes. Jane bere amvise te denja edhe pse kane pas nje potencial te madh te dijes. Zakonisht keto dashuri jane te denuara te deshtojne.

I dështuar , e dështuar , sa fjal te rënda duken per nje njeri qe morali dhe sedra i kullojn ne rruaza te medha ne enet e gjakut . fillimisht duhet te kuptojm diçka ,

nuk duhet ta gjykojm jeten e tjetrit duke u bazu tek ajo kontrate qe bejme ne me veten tone per te ardhmen ton . ktu kam bindjen qe nisin dhe paragjykimet per jeten e tjetrit qe do te thote eshte e gabuar , nje njeri i deshtuar ne jete esht ai njeri , qe provon dhe deshton tejk ajo çfar synon . nje njeri njeri qe ka ne gjak te spekuloj dhe te shaj gjate gjithe kohes , pa e kthyer koken pas dhe te shikoj veten ku esht aktualisht .

si mund ti thuash nje amvise te mire dhe te zgjuar, e dështuar? fakti qe ka ber kompromis te till me jeten nuk do te thote deshtim , por qe ka zgjedhur diçka ndryshe , kaq . pa shtuar "presjet" me mbrapa...


sa per pytjen , se di kujt mund ti thuhet nje femer e zgjuar...sepse shumica ngatarrojn shkathtesin me zgjuarsin, qe jan tangente te nj-tj .

frike? jo...esht kenaqsi .

budallaqeve , esht me i pas frykën : ) .
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Djemtë u frikesohen vajzave intelegjente?!

Po moj shoqe po .....Mund te mar dhe nga ty shembull me lejohet?

ne k'te rast po behem tolerante , se ne grate e kemi ne gjak tolerancen, pse jo :)
 
Top