• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Doni të dini ku është prodhuar celulari juaj? Ja si ta zbuloni

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Doni të dini ku është prodhuar celulari juaj? Ja si ta zbuloniJu ka ndodhur ndonjëherë që të blini një celular të ri dhe të doni të dini ku është prodhuar? Epo tani ka një mënyrë.

Shkruani *#06# dhe bëni call në celularin tuaj. Do ju shfaqet një numër i gjatë me shumë shifra. Numri i 7 dhe i 8 në radhë tregon se ku është prodhuar celulari juaj.

00: Telefoni juaj është prodhuar në vendin origjinal të pajisjes. (Apple SHBA, Samsungu i Koresë së Jugut, …)

01 ose 10: Telefoni juaj është prodhuar në Finlandë
02 ose 20. Telefoni juaj është prodhuar në Emitares

03 ose 30: Telefoni juaj është prodhuar në Kore
04 ose 40: Telefoni juaj është prodhuar në Kinë
05 ose 50: Telefoni juaj prodhohet në Brazil, Shtetet e Bashkuara ose Finlandë
06 ose 60: Telefoni juaj prodhohet në Hong Kong, Kinë ose Meksikë
08 ose 80: Telefoni juaj prodhohet në Gjermani
13: Telefoni juaj është prodhuar në Azerbajxhan.
©Copyright Gazeta SHQIP
 

MrCool

Old School.
Me rendesi e ke origjinal Kinez.. Qe, me sa ma merr mendja, do jete ose Xiaomi ose Huawei, dy markat e mia te preferuara :)
 

Monique

Inhale the future, exhale the past!
Staf në FV.AL
Kodi imei eshte nr serial i fabrikes ...se dija qe sherbente e per kte
 

Drejtori

Rr'no se na duhesh...
Shqiptar me doli mua si prodhim se me nxorri 97 si numer... lol lol
 
Private conversations
Help Users
    Top