• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dortmundi arrin fitore dramatike në frymën e fundit

cent

...Lontano

Në frymën e fundit, vetëm kështu mund të përkufizohet sfida spektakolare në "Dortmund Shtadion" ku Borusia e Dortmundit realizoi një përmbysje fantastike në kohën shtesë falë këtij goli të Santanas që kompleton kryeveprën në shifrat 3-2 të skuadrës së Jurgen Klop që i jep fund në mënyrë dramatike përrallës së malagas që deri në minutën e 90 shikonte veten mes katër më të mirave të Europës.

E pabuesshme mbremja në Dortmund Shtadion ku ishin spanjollët ata që kaluan të parët në avantazh në minutën e 25 me Joakin i cili bën finte me të majtën dhe gjuan me të djathtën për një supergol. Barazimi i gjermanëve vjen në minutën e 40 me Levandovskin, Gëtce për Rojs, ishi i gladbahut me takë për qëndrësu,juesin polak që në zonë nuk gabon, gjithshka fillon nga e para në pjesën e dytë kur në minutën e 82 eliseu ngrin tifozët verdhëzinj. Gjithshka nis nga Isko që pason për Batipstën i cili kalon Widenfeller dhe eliseu e shoqëron topin në rrjetë nga një pozicion jashtë loje, i tmerrshëm risku që mori përsiër Elizeu me topin që shkonte gjithsesi drejt portës pro për arbitrin ishte gjithshka e rregullt, në shtesë minutët e cmendurisë në minutën e 91 marko Rojs zgjidh situatën në zonë nga dy hapa larg vijës fatale dhe edhe pse për dikë mund të duket se është shumë vonë, vetëm një minutë më vonë vjen goli që vulos verdiktin finale, me Santanën që shënon një tjetër gol rrëmujë por edhe këtu në pozicion jashtë loje, pak rëndësi ka për shpritrat në Borusia shtadion që i gëzohen përmbysjes së pabesueshmë, MALAGA ثSHTث DRAMATIKISHT JASHTث LOJE.
/BeratiLive
 
Top