• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dortmundi fantastik, mposht 2-1 Realin

cent

...Lontano
Nuk po i largohet ‘magjia e zezë’ Real Madridit në Gjermani. Mbretërit kanë pësuar me rezultat 2-1 nga Borussia Dortmundi në SignalIdunaPark.
50o56p.jpg
Një lojë mjaft e bukur dhe dinamike është zhvilluar nga të dyja ekipet gjatë gjithë ndeshjes.

Robert Lewandowski mori një top nga Kehl për të dërguar në ekstazë tifozët e zhurmshëm të Dormundit (36’). Mirëpo, vetëm dy minuta më pas (38’), Cristiano Ronaldo me shprehjen e tij të zakonshme “qetësohuni” e barazoi rezultatin. I mrekullueshëm ishte asistimi i Mesut Oezil.

Edhe më interesante ishte pjesa e dytë e ndeshjes, ndërsa skuadra vendase bëri një paraqitje më të mirë, këtë e tregon edhe rezultati.

Marcel Schmelzer ishte vendimtar me një goditje që e la të pashpresë Iker Casillasin (64’). Skuadra spanjolle u mundua deri në fund që t’i shmangej humbjes, por pa sukses. Në takimin tjetër të këtij grupi, Ajaxi e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 3-1. Grupi D udhëhiqet nga Borussia Dortmundi me shtatë pikë, ndërsa Real Madridi ka një pikë më pak dhe pozicionohet në vend të dytë.

Ndeshjet

Dinamo Zagre-Paris 0 - 2 .
FC Porto-Dynamo Kyiv 3 - 2

Arsenal-Schalke 0 - 2
Montpellier-Olympiakos 1 - 2

Zenit-Anderlecht 1 - 0
Malaga-AC Milan 1 - 0

Ajax-Manchester City 3 - 1
Borussia Dortmund- Real Madrid 2 - 1


/a.k
 

ecuvalent

Antar Aktiv
Titulli: Dortmundi fantastik, mposht 2-1 Realin

Dortmund eshte nje surprize mjaft e forte kete vit.Nuk eshte cudi te presim nje trofe nga kjo skuader ne champions
 
Top