• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Duhani dhe shendeti

Black_hat.1

Antar Aktiv
Thone , qe duhani demton shendetin!! Ok..deri ketu ...te themi qe une do te jetoj 80 vjet ,dhe qe nje cigare te heq 3 sekonda jete,edhe pse ne matematike jam 0 me duket se i bie 2 ose tre muaj.Po sikur keto 3 muaj te jete dimer dhe te bjeri shi ? S'humba asgje.... at'here mund te pi cigare i qete :D
 
Last edited by a moderator:

Ado

FISEBILIL-LAH
Duhani eshte i Domshom per Disa persona , por per disa si gjen asgje :p :D haha :D


njoh disa persona qe se kan pir kurr duhanin por tash kan moshen 60-70 vjeq dhe jan aq te lig dhe sikur ti ken nga 100 vjeq :p kurse njoh disa persona e pin duhanin qe 30-40 vite kan moshen edhe me te madhe se 70 dhe i shef sikur nuk kan asgje jan aq te fort kshto qe dua te them sa tjesh aq i lig dhe tja kesh friken duhanit aq ma shum te ben dem , kurse nese sja ki friken dhe e pin pa kurfar frike ste ben asgje :p kshto mendoj un :p :D
 

Devil

Anëtar i Nderuar
I domshem eshte kur e ndron por po mos ta ndrosh cigaren ste ben asgje ka 100 vjecar qe e kan pi gjith jeten edhe e pin akoma :D
 

ssokoll

Release Yourself
I domshem eshte kur e ndron por po mos ta ndrosh cigaren ste ben asgje ka 100 vjecar qe e kan pi gjith jeten edhe e pin akoma :D

cigarja esht gjithmon e demshme pasi ka nikotin...tani nese metabolizmi i natij njeriut qe e pin esht shum i fort esht tjeter pune
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
aaa prej ktyre llogarive kane filluar ta pijne duhanin dhe 13-vjecaret tani....:p
s'eshte puan se sa vjet do rrosh,apo dhe sa te ka mbetur..te gjihte i dime rreziqet qe shkakton duhani,si i tepret si jo..pra nuk eshte gje per tu thene...puna eshte te jemi te ndergjgjshem qe ato gjera ndodhin vertet..e jo te merremi me llogari qe kushedi i bie dimer apo vere..e hajde te pime duhan..
 

Aisha

Anëtar i ri
Duhani eshte gjithmon i demshem ,ska gje me te keqe kur kalon o i afrohesh afer nje qe pi duhan cfare ere qe bie,e pastaj ne goje nje ere te keqe ,...eshte nje nga gjerat qe urrej me shume ...
 

Black_hat.1

Antar Aktiv
Duhani eshte gjithmon i demshem ,ska gje me te keqe kur kalon o i afrohesh afer nje qe pi duhan cfare ere qe bie,e pastaj ne goje nje ere te keqe ,...eshte nje nga gjerat qe urrej me shume ...

mos po pinte ashash ai.. kur ke kaluar afer ti :D :D
 

orakulli

Anëtar i Respektuar
Dihet qe asht i demshem per materien tone,trupin por nuk dihet nese asht i demshem per pjesen qe i perket trurit,mendimin.
 
duhani eshte i demshem per te gjithe
e mira eshte mos ta pish fare
kur e pi e mira eshte per ta lene
sepse demton jo vetem veten por edhe te tjeret perrreth
 

Gjermoni

Antar Internacional
Ore qe kemi ik ajo dihet dhe se luan topi po te jetojm me iluzione te pakten vlla :D
Un spi me e kam len kam fillu palestrren as alkol as duhan asigjo ci du kot pi plera.
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
cigaren me mire jo kush nuk e pin mos t afilloje se un i bera nja 10 vjet qe e pi tani e kam rradhuar 1 pakete ne 2 jave shkoj e pi per spoert per qef tani po vdiqa per nje cigare ne dite hallall ja kam bo por mos me thoni qe ste ben dem etj cigarja demton shendetin ja ben mu shkrimi lart paketes ju sdoni ta kuptoni hashashi pun tjeter ste demton shume shendetin por te demton qelizat e trurit prandaj as njeren e as tjetren pastaj gjithkush e din vete ;)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Duhani....eh duhani...
sipas cfare kam lexuar 7% nga duhanpirset vdesin nga kanceri pulmonar {ne mushkri} e mos mendoni qe eshte nje vdekje e lehte e pa pik dhimbje...:D do thoni ku je moj nene...e cmu desh mua te pi 1 pakete ne dite:D

po ashtu shancet e jetes zvoglohen me 22% tek meshkujt, dhe me 17% tek femrat:)
 

Gjermoni

Antar Internacional
Marin vesh derrat derrat po derra ngelen :D
Un jam nje derr per vete po spo e pi me :) me mir te jetojm pa tym boll na ndosin makinat.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
kam ja 10 vjet qe e pi duhanin rregullisht.

pishman asnjehere, pse sa do rrojme ne 500 vjet ?!!!

po ta pish,normal qe sdo rrosh 500 vjet............
pikerisht kjo esht ajo nga nisen ata qe e pijne pa kuptuar se ia shkurtojne vet vitet jetes se tyre...........
 

engjell

Antar Aktiv
Marin vesh derrat derrat po derra ngelen :D
Un jam nje derr per vete po spo e pi me :) me mir te jetojm pa tym boll na ndosin makinat.ich bin sehr beeindruckt von dir, was ich hier lesen durfte.duhani eshte i demshen dhe kete e di c'do duhanxhi
po eshte kthyer ves qe nuk e heq dot kollaj
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Vetem nje rruge te con epr tek mushkerite, ajo duhet asfaltuar. :D
Pijeni duhanin, nese jeni inteligjent ju duhet per tu menduar, nese jeni budalla ju nevojitet te mbani gojen mbyllur.
Pastaj kur pini duhan kolliteni gjithe naten e nuk ju vjedh hajduti, nuk plakeni kurre sepse thone qe vdisni i ri, megjithate kur doktorri thote qe duhani vret, shume lehte sheh me shume pleq qe pijne duhan sesa pleq doktorra lol

Te lesh duhanin eshte shume e lehte, une e kam bere mijera here LOL
 

Black_hat.1

Antar Aktiv
Vetem nje rruge te con epr tek mushkerite, ajo duhet asfaltuar. :D
Pijeni duhanin, nese jeni inteligjent ju duhet per tu menduar, nese jeni budalla ju nevojitet te mbani gojen mbyllur.
Pastaj kur pini duhan kolliteni gjithe naten e nuk ju vjedh hajduti, nuk plakeni kurre sepse thone qe vdisni i ri, megjithate kur doktorri thote qe duhani vret, shume lehte sheh me shume pleq qe pijne duhan sesa pleq doktorra lol

Te lesh duhanin eshte shume e lehte, une e kam bere mijera here LOL

:dong: i madh fare LOL
 

Vajza

Copy
Staf në FV.AL
Dicka qe seshte e mire seshte, ska cfar te diskutohet ktu , lere at dhe ato qe pin ne shpi i helmojn dhe femijet ..
 
Private conversations
Help Users
    Top