• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

E pabesueshme në Kosovë, i prekuri me koronavirus ikën nga spitali për të shkuar në dasmë

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
E pabesueshme në Kosovë, i prekuri me koronavirus ikën nga spitali për të shkuar në dasmë
1596269959506.png


Një ngjarje krejtësisht absurde, krejtësisht e pazakontë është regjistruar në Kosovë. Teksa pandemia e COVID-19 po merr në mënyrë të pamëshirshme mijëra jetë njerëzish, ka edhe nga ata qytetarë krejtësisht të papërgjegjshëm që bëhen shkaktarë për infektimin e të tjerëve.

Analisti Nexhmedin Spahiu në një lidhje me ‘Skype’ në edicionin qendror të Report Tv, ka sjellë në vëmendje një rast të një të shtruari në spitalin Infektiv i cili ishte larguar nga spitali për të shkuar në dasmë. Nuk dihen masat që mund të jenë marrë për bluzat e bardha, apo edhe vetë personin që ka thyer çdo rregull, duke u shndërruar në një rrezik serioz për dhjetëra qytetarë.

“Janë organizuar çmenduri të tilla (i referohet dasmave) ka ndikuar në përhapjen e pandemisë në mënyrë masive. Shumicën e rasteve ku ka shumë të prekur janë nga këto çmenduri masive që njerëzit gjatë kësaj kohë. Madje ka pasur një rast që ka ikur nga spitali për të shkuar në një dasmë”, tha Spahiu për Report Tv
Aktualisht shifrat në Kosovë janë alarmante! Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 15 qytetarë me COVID, e ndërsa janë konfirmuar 226 raste të reja. Për analistin, kjo situatë ka ardhur si pasojë edhe e keqmenaxhimit nga ana e qeverisë pasi sipas tij kanë marrë jo pak herë vendime kontradiktore.
b:thealbanian
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
per shqiptaret asgje nuk eshte e pa zakonshme🤦‍♀️Ku pysim ne per virusin🤦‍♀️Ne kur eshte ne pyetje rreziku behemi nje😝
 
Private conversations
Help Users
    Top