• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

E paimagjinueshme për ta besuar! Bima që jeton për 42 vjet pa ajër dhe ujë…!

Arfenilla

Themelues i Forumit
Edhe pse duket e pabesueshme, një bimë ia ka dalë mban të jetoj dhe të zhvillohet për 40 vjet pa ujë dhe ajër!

Sot 80-vjeçari David Latimer nga Britania e vendosi bimën në një enë qelqi të madhe në vitin 1960 duke i mbyllur dhe grykën me tapë. Kështu deri më sot bima vijon të jetojë brenda në enën e qelqit pa pësuar asnjë gjë, madje duka ruajtur gjelbërimin pa ndërprerje.
Siç rezultoi, bimët mund të “riciklojnë” gjithçka kanë nevojë dhe mund të zhvillohen lirshëm me ekosistem që ato vetëkrijojnë, por padyshim e vetmja gjë që ju është e domosdoshme është drita…!/alb

 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: E paimagjinueshme për ta besuar! Bima që jeton për 42 vjet pa ajër dhe ujë…!

Kam pare ekosisteme te tilla me peshq, te vegjel, e poashtu skishin nevoj per gje pervec drites dhe nje temperature te caktuar.
 
Top