• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

E paralizuara bën aksident dhe… ngrihet në këmbë

Snow Hristina

Anëtar i Nderuar
Një çikliste paraolimpike mund të përfaqësojë vendin e saj në Lojërat Olimpike pasi një përplasje me biçikletë mrekullisht e ktheu atë në këmbë.
Monik Van Der Vorst, 27 vjeç, ishte e paralizuar nga beli e poshtë dhe qëndronte në karrige më rrota që nga mosha 13 vjeç. Duke i dhënë biçikletës me duar, ajo kishte arritur që të merrte pjesë në emër të Hollandës në Lojërat Paraolimpike duke fituar dy medalje argjendi.
Por vitin e shkuar, pasi u rrëzua nga biçikleta, këmbët nisën të reagojnë dhe brenda muajsh, ajo ka qenë në gjendje të ecë. Për më tepër, tani synon të garojë në Lojërat Olimpike me një biçikletë standarde. 2718-420x290.jpg

G.shqip
 

Quku

Marakli Krapit
Pe: E paralizuara bën aksident dhe… ngrihet në këmbë

O forca e Zotit asht e madhe.Prandaj binduni o njerez kerkoni falje.
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: E paralizuara bën aksident dhe… ngrihet në këmbë

oh qiell i shenjte, dashuri e madhe e perendise! nje mrekulli
insistoj qe tema te tille te hyjn ne foumet e besimeve
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Pe: E paralizuara bën aksident dhe… ngrihet në këmbë

OMFG Johnny, la gente esta muy loca...........
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Pe: E paralizuara bën aksident dhe… ngrihet në këmbë

Me cilin beri aksident ky me jezu krishtin ????THjesht mund te ndollin gjera te tilla se po degjojm qe kan qen pa puls ne zemer dhe ju ka fillu te rrafi zemra kshu qe nuk habitem .I them tani hec sa me shum se mund te dali ndonje djall para dhe po bere aksident me ate ti mori perseri kembet .
 

flowmaster

Anëtar i Nderuar
Pe: E paralizuara bën aksident dhe… ngrihet në këmbë

Me cilin beri aksident ky me jezu krishtin ????THjesht mund te ndollin gjera te tilla se po degjojm qe kan qen pa puls ne zemer dhe ju ka fillu te rrafi zemra kshu qe nuk habitem .I them tani hec sa me shum se mund te dali ndonje djall para dhe po bere aksident me ate ti mori perseri kembet .
Puna e pulsit t zemres me kete ndodhi jane komplet ndryshe. Truri eshte shume kompleks edhe elastik. Psh nqs ti nuk perdor per nje periudhe t gjate nje sy, ndodhin ndryshime ne zonen e shikimit ne tru dhe personi humbet nje pjese te shikimit (blindness due to sensory deprivation).
Per mendimin tim eshte dicka e vecante..
 

Snow Hristina

Anëtar i Nderuar
Pe: E paralizuara bën aksident dhe… ngrihet në këmbë

ahahhah angel lol je i pa pare lol amezing, kjo qe ka ndodh vallai eshte cudi , forca e zotit cfare sben .
 

Monique

Staf në FV.AL
Aksident prej verteti apo virtual? Na e ndani kte qe ta dime si edhe ta japim pergjigjen...
Por per ti dhene seriozitet, varet nga demtimi qe peson.
Nje shoku i mbeses sime i cili beri aksident , nuk arriti as sot te cohet nga karrigia me rrota
Kurse miku i tij , nuk ia doli dot....
Nga nje ane i gezohesh jetes, nga ana tjeter kur sheh sesi i shkon rinia neper karrige me rrota...sdi nese eshte me mire kshu?!
 

Marla

Rootless Tree!
Aksident prej verteti apo virtual? Na e ndani kte qe ta dime si edhe ta japim pergjigjen...
Por per ti dhene seriozitet, varet nga demtimi qe peson.
Nje shoku i mbeses sime i cili beri aksident , nuk arriti as sot te cohet nga karrigia me rrota
Kurse miku i tij , nuk ia doli dot....
Nga nje ane i gezohesh jetes, nga ana tjeter kur sheh sesi i shkon rinia neper karrige me rrota...sdi nese eshte me mire kshu?!
Sad! Une me mire do preferoja vdekjen se karrigen me rrota. Pooor prape eshte relative gjithmone njeriu vlereson momentin sipas mundesive/ te papriturave qe te jep jeta.

Life be nice to me!
 
Top