• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

E verteta e Kristofer Kolombit

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Para disa vitesh pata bere nje shkrim informues se Amerika nuk u zbulua nga Kolombi. (http://www.zeriislam.com/artikulli.php?id=3182) por, kjo pune u harrua. Shih tash:
Kristofer Kolombi, kolonizatori dhe kryqtari i famshem, u hoq nga platoja e nje sheshi - parku ne Los Anxheles, sepse, sipas vendoreve, nuk ishte zbuluesi i Amerikes, por ishte terroristi i pare ne Amerike me 1492....
Dramaturgu Tara Moses shkruan: "Mbeturinat e gjenocidit, përdhunimit dhe kolonizimit kontribuojnë në fshirjen e historisë dhe popullit origjinal amerikan dhe më në fund Los Anxhelos mori një qëndrim!"
Nje tjeter njeri tha: "Me heqjen e tij, ne fillojmë një kapitull të ri të historisë sonë ku mësojmë nga gabimet e kaluara kështu që ne nuk jemi më të dënuar për t'i përsëritur ato ".
Kur do te behet pastrimi i shesheve ne trojet shqiptare nga njerez jomeritore nuk e di, por sa te vonohemi, aq me gjate do te jemi te mashtruar.

(Huazuar nga prof Nexhat Ibrahimi)

46781428_305757353370219_7768887452328001536_n.jpg
72464115_10221386874849883_4540229320378941440_n.jpg


2018:

 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Ne duhet te heqim keta te gjallet si fillim
Pastaj ti shpallim heronje dhe tju ndertojme statuja
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Veshtire me i hjek, se nuk i zgjedh as populli ata ne nje fare menyre. Zgjidhen nga elita e fshehte.
 

titan

Requiem for a dream
Po ca kryqtar leshi. Spanjollet qe vajten donin flori e ben kerdin. 🤣🤣🤣
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Top