• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

"Edhe pas furtunes me te fuqishme, stuhi eshte JETA"

WxP

Antarë i Respektuar
Vendndodhja
FV.AL
jeta eshte nje vuajtje shpirterore, deri sa te shkrihet fare

c'ishte jeta aaaaa po aty ku fillon dashuria fillojne dhe vujtjet

Ne shkallet e egzistences
gezimet nje cast
hallet nje jete
Lufto qe gezimet te jene
nje jete dhe hallet
nje cast....

...Jeta esht si nje udhetim shum i gjat...qe ne te do kesh stuhi furtun , diel etj......

Jeta eshte 1 profesion i veshtire , ndaj duhet ta mesosh mire ate......!!!!!!!

Jeta ehhhhhhhhh e thjesht............ nje rruge me pengesa nga martaniteti deri ne varreza

JETA ESHTE E MBUSHUR ME SHUM VESHTIRESI DHE SHUM DHIMBJE.POR PRAP JETA MBETET GJEJA ME E BURKUR, ME E SHTRENJT DHE ME E SHKURTUR

jeta eshte edhe lufte, lum ai qe eshte luftetar i patrembur

Keto jane cituar nga tema "C'eshte Jeta" dhe jane shkruar nga forumistet tane. Te gjithe si qenie humane themi qe jeta eshte e veshtire, e padrejte, nganjehere e dhimbshme. Do te doja te dija nga ju: CFARE E BEN JETEN TE VESHTIRE? PSE ESHTE JETA E VESHTIRE?
Pres mendimet e juaja
 

inushja2

preshevare
Ajo cka jeten e ben te veshtire dhe njerzit pesimist ...jan te papriturat e hidhura... tragjedite...pengesat me te medha se fuqia per ti tejkaluar ato... por perkunder te gjithave ..si per ironi ajo vazhdon... dhe ne vazhdimesi sjell edhe momente te mrekullueshme qe na bejn te mendojm "sa e dua jeten..sa dua ta shiojoj ne maximum"..jan kto ngjyrat e ndryshme ..ky kolorit qe perben te bukuren e saj .. ajo lufta e perjestshme.. ku nje betej fiton.. tjetren humb ..po perseri e di qe ke edhe shum beteja per tu perballur..prandaj mbledh forcat..ecim perpara duke e ndjer se gjithcka qe sna vret na ben me te forte ... deri aty sA kerkojm ti gjejm forcat ti luftojm edhe "pengesat" me te medhajat e mundshme..
qe jeta te na jet me pak e veshtire dhe me shume e bukur...
 
Top