• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Edi Reja publikon listën, “fshin” Partizanin, rikthen “rebelët”

Frank

The S of all F.
edi-reja-675x450.jpg


Edi Reja publikon listën e parë zyrtarë, në vigjilje dy sfidave kundër Islandës dhe Moldavisë, të vlefshme për kualifikueset “Euro2020”. Tekniku italian krijoi iluzionin se Superliga do të ishte një vitrinë që do të merrte në kosideratë teksa në listën paraprake ishin të pranishëm 4 futbollistë të Partizanit. Ashtu si paraardhësit e tij edhe Reja nuk preferon ti besojë një fanellë kuqezi prodhimit vendas, të paktën për momentin.
Nga 4 futbollistët e kuq ka mbijetuar vetëm Alban Hoxha. Koha nuk është në dispozicion të trajnerit Reja, ndaj Islandës dhe Moldavisë janë dy ndeshje që duhen fituar për të mbajtur të gjallë shpresën për të kualifijkuar sërish në Europian, për këtë qëllim i ka besuar sërish lojtarëve ekspert, mbi të gjitha atyre që kanë shumë minuta në këmbë. Reja rikthen disa legjionarë të njohur, “rebelin” Lenjani, apo Sokol Cikalleshin, dy lojtarë të cilët u injoruan nga ish trajneri C.Panucci.

lista-1-350x350.jpg


Ashtu siç pritje mungon portieri Tomas Strakosha ndërsa vendin e tij e plotëson portieri i Laçit, Gentian Selmani. Nga futbollistët që aktivizohen në Serie A bie në sy mungesa e Berat Gjimshitit ndërsa nuk mungojnë të përhershmit, Hysaj dhe Veseli. Mbrojtja plotësohet me Aliji, Ismajli, Kumbulla, Balliu, Mihaj, Demarku, Binaku dhe Mërgim Mavraj. Në mesfushe, Reja i ka besuar lojtarëve ekspert si Abrashi, Xhaka, Memushaj, Kaçe, Ndoj, Qose, Ramadani, Lenjani, Roshi apo Myrto Uzuni. Cikalleshi, Sadiku dhe Grezda kompletojnë fazën sulmuese

Balkanweb.com
 
Private conversations
Help Users
    Top