Ekzorcizem !

DEVIL HAND

Anëtar Aktiv
[ame=http://it.youtube.com/watch?v=cBb_cEtPskg]YouTube - Jinn[/ame]

Femra e mbizotruar nga "DJALLI" e vertet apo genjeshter...
Jepni mendimet.
 
Redaktimi i fundit:

LePuRuShI

Stafi Teknik
V.I.P
Nje histori e vertet ne gjermani.... anneliese michel... qe eshte ber e film emily rose :D sfondi qe degjoni jan incizimet reale... qe i jan ber
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=x4n9vK0_mdk]YouTube - Real Exorcism of Anneliese Michel[/ame]
 

LePuRuShI

Stafi Teknik
V.I.P
Pjese nga filmi THe Exorcist.... nje nga me te preferuarit e mi :D
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=8s01ytmvQyQ[/ame]
 

DEVIL HAND

Anëtar Aktiv
Aman thoni qe nuk eshte e vertete nje gje e tille se une jam frikacake dhe friksohem per gjera koti... :(

Tashi varet shkenca flet ndryshe .. kurse feja flet ndryshe,por dije qe egziston ;)
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
jom muslim, ska prift qe mbon eksorcizem:D...mjafton me u mbeshtet te Zoti e ska shejton qe tu afrohet..
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=VTnPGdjFVcU&feature=related]YouTube - Islam Exorcist[/ame]

Meqe eshte arabisht...nga nje nga keta qe di arabisht mund te na e perkethej?
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=1HjeyxnvvuQ&feature=related]YouTube - Father Makari Yunan's exorcism (8)[/ame]


kete nuk e di ca gjuhe eshte, po e njejte me duket
 

njoni

llahtaria vete
Un i kam pare live te tilla ekzorcizme. Eshte dicka me te vertete e frikshme kur degjon dike qe vetem uluret edhe thote fjale te cuditshme. Nuk i besoja per nje fare kohe, po kur kjo gje i ndodhi nje shokut tim (tek sa merrnim pjese ne nje ceremoni ne kishe) aty me hyri frika me te vertete, edhe qe atehere skam shkel me ne kishe. Kur e pyeta kte shokun tim pas disa ditesh se c'ndodhi ate dite ne kishe, ai mu pergjigj thjeshte "se di" .

Deri kur nuk i sheh vete kto gjera, nuk i beson!! Por jua garantoj se diten qe i sheh vete te tilla gjera, do te besosh me te vertete se ka demone edhe djaj qe jan ne trupin tone. Te tilla ngjarje jan mese te verteta.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
A mund te thuash qe keta njerez jane thjesht "te cmendur"/"te semure psiqik" sesa "kane djallin brenda ne shpirt"?

jo...lexo njonin me siper
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Nuk me pelqejne keto lloj filmash...

Preferoj ata komiket. ;)
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Un i kam pare live te tilla ekzorcizme. Eshte dicka me te vertete e frikshme kur degjon dike qe vetem uluret edhe thote fjale te cuditshme. Nuk i besoja per nje fare kohe, po kur kjo gje i ndodhi nje shokut tim (tek sa merrnim pjese ne nje ceremoni ne kishe) aty me hyri frika me te vertete, edhe qe atehere skam shkel me ne kishe. Kur e pyeta kte shokun tim pas disa ditesh se c'ndodhi ate dite ne kishe, ai mu pergjigj thjeshte "se di" .

Deri kur nuk i sheh vete kto gjera, nuk i beson!! Por jua garantoj se diten qe i sheh vete te tilla gjera, do te besosh me te vertete se ka demone edhe djaj qe jan ne trupin tone. Te tilla ngjarje jan mese te verteta.


Mbase ke te drejte. Por une nuk isha ne dijeni te ketyre. Kisha lexuar per shtrigat e Salem dhe per djallin ne shpirt, por mendoja se ishin dicka qe kishin krijuar njerezit. Dhe kur pash kete temen dje u friksova, dhe tju them te verteten, kam qen pa gjume gjithe naten.
 

METi

-=EdoLorEli=-
Këta, xhinët, janë të krijuar nga zjarri pa tym. Ka prej tyre që janë besimtar dhe ka që nuk janë besimtar, ne nuk mund t'i shohim ata, por ata mund të na shohin ne. Ai djali më sipër të cilin e ka postuar Hard Styler, është pushtuar nga një xhin jobesimtar dhe sic shihet kur i recitohen kaptina të Kuranit ai nuk mund të qëndroj mbrenda trupit, dhe e sheh se si e torturon atë djalin madje mund edhe ta shohësh teksa e thotë shahadetin.

Në Kuran Zoti thotë:

"Nuk i krijova njerëzit dhe xhindët pos të më adhurojnë mua" [Kuran 51:56]

Edhe pak do ta hap një temë mbi origjinën e xhinëve.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Këta, xhinët, janë të krijuar nga zjarri pa tym. Ka prej tyre që janë besimtar dhe ka që nuk janë besimtar, ne nuk mund t'i shohim ata, por ata mund të na shohin ne. Ai djali më sipër të cilin e ka postuar Hard Styler, është pushtuar nga një xhin jobesimtar dhe sic shihet kur i recitohen kaptina të Kuranit ai nuk mund të qëndroj mbrenda trupit, dhe e sheh se si e torturon atë djalin madje mund edhe ta shohësh teksa e thotë shahadetin.

Në Kuran Zoti thotë:

"Nuk i krijova njerëzit dhe xhindët pos të më adhurojnë mua" [Kuran 51:56]

Edhe pak do ta hap një temë mbi origjinën e xhinëve.

ata na shohin neve ....po ne ne si futen....cfare bejme ne qe i lejon ata te futen brenda tek ne....si ndodhe takimi mes dy trupave, nese mund te quhen keshtu.
 

METi

-=EdoLorEli=-
ata na shohin neve ....po ne ne si futen....cfare bejme ne qe i lejon ata te futen brenda tek ne....si ndodhe takimi mes dy trupave, nese mund te quhen keshtu.

Se si futen në trupin e njeriut atë më së miri e di Zoti, lexoj këto i gjeta në një forum tjetër por përmbanë përgjigjen e pyetjes tënde:


Code:
Thote All-llahu :Ata që e hanë kamatën, ata nuk ngrehen ndryshe pos siç ngrehet i çmenduri nga të prekurit e djallit.....(el Bekare 276)
(ky ajjet mufesiret si Kurtubiu dhe ibn kethiri thojne se eshte argument se xhinnet hyjn ne trupin e njeriut).
thote pejgamberi alejhi selam: Allaahumma innee a’oodhu bika min al-taraddi wa’l-haram wa’l-gharaq wa’l-harq, wa a’oodhu bika an yatakhabatani al-shaytaan ‘ind al-mawt
O All-llah une kerkoj mbrojtje prej Teje nga mosha e vjeter, mbytja ne uj dhe djegja,dhe kerkoj mbrojte prej Teje qe të bijë pre e shejtanit (të më mund shejtani) para vdekjes.

thote ibn Tejmija: Per fakti se xhinet hyjne ne trupin e njerezve ka koncenzus tek ehlisuneti dhe xhemati.
dhe eshte argumentuar me ajjetin e lartpermendur te sures el-Bekare dhe me hadithin e vertete ku pejgamberi alejhi selam thote: Shejtani ece ne trupin e birit te Ademit ashtu siç ece gjaku ne vena.
Djali i Ahmed bni Hambelit,Abdullahu e ka pyetur babin e tij: O babi im ka disa njerez qe thone se Xhinet nuk hyjn ne trupin e njeriut qe vun nga epilepsia.
Imam Ahmedi iu eshte pergjigjur: O biri im,ato genjejne,xhini mund edhe te fol permes ati njeriu.

Thote All-llahu ne Kur'an : Në të vërtet, ti nuk ke kurrfarë fuqie ndaj robërve të Mi. Mbrojtja e Zotit tënd është e mjaftueshme (për ata) (isra 65)
gjithashtu thote:
por pa lejën e All-llahut me atë askujt nuk mund t'i bënin dëm dhe ashtu mësonin çka u sillte dëm e nuk u sillte dobi atyre (el Bekare 102).

Ata gjithashtu mund të marrin forma të ndryshme si të qenit, maces, gjarpërit. Thuhet që nëse rastësisht e mbyt një xhin derisa ndodhet shembull në formën e maces, nuk do t'i del gjak apo ndonjë gjë, por vetëm do të zhduket...!
 

agrodolce

Anëtar i Respektuar
Un i urrej keto lloj filmash ,sthem aspak qe sjan te verteta gjera te tilla ,por preferoj mos ti shoh ,sepse sme terheqin :D
Po pati noi film komik apo me dashni ,per ato jam un LOL
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
sjam i apasionuar per kto filma un shikoj vetem filma aksion vdes per scarface film fantastik fare dhe per filma romantik maroj fare
 

njoni

llahtaria vete
Mbase ke te drejte. Por une nuk isha ne dijeni te ketyre. Kisha lexuar per shtrigat e Salem dhe per djallin ne shpirt, por mendoja se ishin dicka qe kishin krijuar njerezit. Dhe kur pash kete temen dje u friksova, dhe tju them te verteten, kam qen pa gjume gjithe naten.

Nuk eshte mire ti shohesh (as per kuriozitet) un personalisht si kam pare videot, as nuk kam ndermend ti shoh sepse kam shum arsye te cilat mi kan mesuar jo se i dija.. Ndaj te gjitheve ju keshilloj mos ti shihni (vetem keshille mos ma merrni per ters)

ps; o cuna, kto sjan filma!! Ndaj edhe eshte mire mos ti shini, shum video e stresojne njeriun, ndaj sjua keshilloj.
 

Trendelin

FULL OF PATOS
Vallaj un skam len asnje lloj filmi te ketij tipi pa pare. Duke filluar nga Ekzorcismi i Emily Rose e deri tek Ekzorcisti dora vet :D
Te gjithe keto lloj filmash qe flasim per paranormalen te lidhur me fen me intrigojn shum..jan te vetmet "horrore" qe me kallin friken! :eek:hh:
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
ps; o cuna, kto sjan filma!! Ndaj edhe eshte mire mos ti shini, shum video e stresojne njeriun, ndaj sjua keshilloj.

Ore nuk e kam problem fare ti shikoj, por jane perralla me mbret. Njerezit perhere jane te terhequr pas ketyre vjetersirave te te kaluares se erret, madje disa i besojne aq fort saqe edhe kujtojne sa jane te ver8. Une ndryshe e quaj semundje.
 

Trendelin

FULL OF PATOS
Sa mir qekan ato femra..un per vete kur kam frike gjuj :D :D me grushta, jo metaforike :D

sa per iden mbi subjektin, me te vertet ka disa gjera te pashpjegueshme ne kete bote.
 

njoni

llahtaria vete
Ore nuk e kam problem fare ti shikoj, por jane perralla me mbret. Njerezit perhere jane te terhequr pas ketyre vjetersirave te te kaluares se erret, madje disa i besojne aq fort saqe edhe kujtojne sa jane te ver8. Une ndryshe e quaj semundje.

Nuk e kisha fjalen per filma une. Kur kjo gje i ndodhi nje shokut tim, edhe e kam pare live kte skene, ka qene dicka qe me ka mbet ne memorje.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Nuk e kisha fjalen per filma une. Kur kjo gje i ndodhi nje shokut tim, edhe e kam pare live kte skene, ka qene dicka qe me ka mbet ne memorje.

Edhe nje shoqja ime ka qene me semundje toke dhe e ka nxjerre shkumen nga goja, mu ne krahet e mi...

Kur njeriu nuk di shume (nuk po te paragjykoj) , eshte shume thjeshte ti japesh nje zgjidhje alternative, e mistershme.

Sa vjet kam jetuar, sa miq kam patur e kam, asnje rast i tille s'me kane zene syte, ky eshte vetem komercializem dhe ne zonat me te mbyllura e te thella rastet jane me te shumta.
 

njoni

llahtaria vete
Edhe nje shoqja ime ka qene me semundje toke dhe e ka nxjerre shkumen nga goja, mu ne krahet e mi...

Besoj se ske deshire te kuptosh se cfar kam shkruar!! Ore cuni huaj rrinte me mua ter kohes shok i ngushte, as semundje as ndonje gje tjeter.. un te them se e degjova duke fol gjuhe te frikshme, ti tani thua semundje toke. Kur dikush ka semundje toke vetem nxjer shkume nga goja edhe perpelitet, nuk flet!!

Aq me pak qe ky shoku im nuk nxori asnje shkume nga goja kur fliste, vetem ne fund nxori shkume edhe ngeli..

LEre se jan skena te frikshme, me degjo mua qe i kam pare live, te tilla gjera jan reale.
 

Alko71

Anëtar Aktiv
Personi qe u hyn ne trup xhindi apo demoni, u merr edhe kontrollen te teren. Ata persona nuk jane te vetedijshem se cfare po ndodh. Nese ekzorcisti i rrah, te mos mendoj ndokush se po e rrah shokun e tyre jo, ai e rrah ate xhindin apo demonin dhe vetem ai ndien dhimbje. Kur iken nga trupi, atehere personi kthehet ne normalitet dhe nuk i kujtohet asgje gjate seances as nuk ndien dhimbje. Mund ti kujtohet vetem kur ka pasur kriza transi se cfare ka pare dhe ku e kan derguar.

Kam pasur rast ta shoh edhe une nje shokun si perpelitej. Kur i kalonte e pyesnim se cfar po shihte dhe ai nuk pergjigjej. Pas sherimit me tha kurr ne jeten time nuk kisha besuar se ka gjera te tilla. Une mendoja se jane genjeshtra thoshte. Atehere e pyeta se cfare shihte? Me tha gjithecka; Me ofronin gjerat qe une i dua shum si vetura te mrekullueshme, femra, pasuri, me merrnin me vete dhe fluturoja me ata deri te shtepia ime, e shihja gruan time atje, mirepo te futeshin brenda ne shtepi nuk e hanin dot thoshte sepse aty ne shkalle qendronte ai ekzorcisti (hoxha) dhe i kishin frigen. Nje veqori tjeter ishte se ai po degjonte mendimet e njerezve gjat kohes sa ishte i semure. Degjoja me thoshte bisedat qe nga kati i pare e deri ne te shtatin ku ishim si dhe lutjet tuaja ne heshtje kur i thonit. Gjeja me e veshtire ishte kur vinte nje hije e zeze dhe me shtrengonte fort, ate e kisha frike thoshte, dhe si duket ato ishin momentet kur ai binte ne trans dhe donte ta gerrithte veten me thonje.
 
Top