Ekzorcizem !

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
ata na shohin neve ....po ne ne si futen....cfare bejme ne qe i lejon ata te futen brenda tek ne....si ndodhe takimi mes dy trupave, nese mund te quhen keshtu.

Eshte teme shume delikate dhe e rende per ta kuptuar ju, pasiqe ka te beje me xhinne (sic e ceku METi), dhe se tema e tyre eshte bukur e gjate. Menyra se si pushtohen trupat nga ana e tyre ka te beje me bindjen fetare. Pastaj si futen, cfare bejne, si largohen, e gjithe kjo ka te beje me bindje fetare, gje qe do e hapi kismet 1 teme une ne lidhje me ta, besoj se do ta kuptoni me mire pastaj.
 

ersa

Antar Aktiv
Ore nuk e kam problem fare ti shikoj, por jane perralla me mbret. Njerezit perhere jane te terhequr pas ketyre vjetersirave te te kaluares se erret, madje disa i besojne aq fort saqe edhe kujtojne sa jane te ver8. Une ndryshe e quaj semundje.

Nostra, ene une nuk ju besoja ketyne gjerave por kur kam rastis vete me nji goce qe e zuri kjo semunje apo i hyni xhindi si i thone jam tmerruar se u tjetersua komplet, kjo shoqja ime ishte yll ta shihje kur ishte normal por kur semureshe nuk e shihje dot sa dhe ti qe je cun do te binte te fiket po ta shihje ne ate moment.Por mund te them se ajo i fliste te gjitha gjuhet kur i hynte xhindi pranaj keto jane gjera qe ndodhin ne njerz qe kapen nga xhindi po ruj zotit mos te zente se nuk ke se cben. cdo njeri ka xhindin apo engjellin e vet qe te mbron por ja qe ka dhe xhind te keqij. Ketu me erdhi ne men ai postimi qe kishte bo njoni si e shpetoi gjarperi ushtarin ne se e ke lexu, po pse me te vertete mos ishte gjarper ai ,JO.. ka qene vetem xhindi i mire i kthyer ne gjarper qe e parandjevi se cdo ti ndothte ushtarit dhe se la te ecte per gjys ore deri sa kur arrit ke vendi i shokve i gjeti te vrare te gjithe, pranaj ne disa reste duhen besuar keto gjona qe jane te verteta.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Jo te gjitha semundjet prekin materien ersa. Simptomat e para jane keto qe une i shoh te shfaqen tek disa anetare ketu.

P.s Dikur Zotat ishin te pavdekshem !
 

njoni

llahtaria vete
P.s Dikur Zotat ishin te pavdekshem !

Mos u kap me subjektin "ZOT" sepse ka shum gjera qe e vertetojne se egziston nje fuqi mbinatyrore, mund te te sjell me mijra fakte qe ndoshta akoma si ke lexuar!! Edhe un besoj me shum ne shkence, por asnjeher nuk e hudh poshte faktin qe ska nje fuqi mbinatyrore siper nesh!!
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Ekzorcizem !

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=zNO0pp2_z1g[/ame]
gjithmone me ka bere pershtypje kjo video si ka mundesi te ndodhe kjo gje te levizi trupi ne kete fare menyre?
 

abstraction

Carpe Diem
Titulli: Ekzorcizem !

nuk i besoj fare. perderisa nuk i kam pare ndonjehere , perrallat dhe filmat .. jane per shtyrje kohe. Dhe nuk me ngjallin ndonje interes. Bullshit me nje fjale . Lol
 
Top