• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Epoka e globalizmit

Epoka e globalizmit. Ja si është polarizuar njerëzimi mes të vafërve dhe 16.5 milion, milionerëve


Milionerët vijojnë të shtohen në një botë përherë e më shumë në epokën e globalizmit.

Një raport i firmës këshilluese “Capegemini” ka publikuar të dhëna interesante mbi pasurimin e individëve apo kompanive në pjesë të ndryshme të botës, për vitin 2016 dhe për përqendrimin e pasurisë në shifra absolute.

Sipas këtyre statistikave gjatë vitit të kaluar numri i milionerëve u shtua me 8% duke arritur shifrën totale në shkallë globale prej 16.5 milionë njerëzish. Pasuria e këtij grupi shkon në total 63.5 trilionë dollar.

Në grupin e marrë në studim nga “Capgemini” hyjnë ata individë që kanë investuar në asete të paktën 1 milionë dollarë.

Nëse ecet me këtë ritëm, mendohet se pauria e këtij grupi njerëzish do të arrijë në 100 trilionë dollarë deri në vitin 2025. SHBA, Japonia, Gjermania dhe Kina qëndrojnë në krye dhe së bashku, përbëjnë 2/3 e numrit total që është marrë në studim.syri net
 
Top