• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Evolucioni i njeriut, Realitet apo Perralle?

Vendndodhja
^.^
mund te kete nje shumic versionesh lidhur me prejardhjen e njeriut,dhe shumica e tyre kane si baze even dhe adamin,por asnjehere s,mund te themi se kjo eshte absolutisht e vertet sepse nese egziston nje zot atehere ai e ka len enigm dijen e prejardhjes tone,arsyen se pse ndoshta e di vetem ai!!
 

ricky_ch

******
ثshtë shumë intersant se njerëzit prejardhjen e njeriut kryesisht e përcaktojnë
nga i njëjti "soj" duke lënë anash shtazët dhe përjashtuar mundësinë
se njeriu ka paraardhës ndonjë "specie" që tashmë është edhe zhdukur.

Njeriu nëse kërkon përgjigje se nga e kemi prejardhjen,
duhet gjithashtu të shtrojë pyetjen: Po gjallesat tjera nga erdhën?
Bile me disa kemi edhe shumë ngjajshmëri të madhe!

Shihet shumë qartë se jo veq njeriu por edhe të gjitha gjallesat
kanë fazat e evolucionit! Tek njeriu shihet se ka pësuar ndryshime
vetëm nëse e shikojmë dallimet në mes veti: dallimet e dukshme në mes të
rasave njerëzore!
 
Last edited:
Top