• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

F1, Australi, gara nis me incidente

elbruna

Anëtar i Respektuar
Mosha
37
Vendndodhja
ne ajer
Ka startuar me incidente gara për Cmimin e Madh të Australisë në Formula 1.

Që në fillim të garës Alonso dhe Shumaker janë përfshirë në një incident duke përfunduar në vendet e fundit.

Pista e Australisë është ndër më të vështirat dhe njihet për incidentet e shumta që ndodhin gjatë garës.TCH
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: F1, Australi, gara nis me incidenteF1, Button triumfon në Australi
Jenson Button është fituesi i Cmimit të Madh të Australisë në Formula 1. Piloti i McLaren Mercedes ka triumfuar në një garë që është karakterizuar që në momentet e para të saj nga incidente të shumta.

Vendin e dytë e ka zënë Robert Kubica me Renault, ndërsa i treti Felipe Massa i Ferrarit.

Pas kësaj gare, kreun në renditjen e përgjithshme për pilotët e mban Alonso me 37 pikë, Massa me 54 dhe Button me 31.

Ndërsa në klasifikimin e përgjithshëm për konstruktorët kryeson Ferrari me 70 pikë, duke lënë pas McLaren me 54 dhe Mercedes me 29 pikë.
•tch•
 
Top