• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

F1, Fetel fiton edhe në Malajzi

redi-

Anëtar i Respektuar
Vendndodhja
Tirane
Dy gara dhe dy fitore për Sebastian Fetel në këtë sezon të ri të Formulës 1. Gjermani i skuadrës Red Bull ka dominuar edhe në garën e Malajzisë, të cilën e startoi nga vendi i parë.

Fetel bëri një start mjaft të mirë duke mbajtur pas Hamilton e dy makinat Renault të cilat u afruan ndjeshëm por vetëm në start.

Kampioni i botës tregoi edhe në këtë fundjavë se edhe pa ndihmën e sistemeve shtesë arrin të jetë dominues dhe shumë i shpejtë, duke paralajmëruar të gjithë rivalët e tij se nuk do ta kenë të thjeshtë për t’i rrëmbyer kurorën.

Ndërkohë të dy pilotët e skuadrës McLaren kanë zhvilluar një garë në sulm, duke synuar të dy podiumin. Xhenson Baton ia del mbanë mjaft mirë të kalojë i dyti finishin, për të lënë pas Nik Haidfeld, i cili konfirmon një gjendje të mirë të Renault, pasi përballoi për disa xhiro radhazi sulmet e pilotit tjetër të skuadrës Red Bull, Mark Veber i cili e mbylli këtë garë në vendin e katërt.

Kur kishin mbetur pak xhiro nga fundi Alonso e Hamilton u gjendën në duel me njëri-tjetrin për vendin e tretë të podiumit, por nxitimi i spanjollit solli një incident me Luis Hamilton duke i detyruar të dy pilotët të kryenin nga një pit-stop më shumë nga c’ishte parashikuar, më pas Alonso e kalon finishin në vendin e gjashtë ndërsa Hamilton në të shtatin.

Një tjetër garë e vështirë ka qenë kjo për Mikael Shumaker, i cili mes duelit e me Kobajashin dhe gjendjes jo të mirë të Mercedes-it të tij e mbyll Cmimin e Madh të Malajzisë në vendin e nëntë. i pafat ka qenë edhe Vitali Petrov i cili humbet kontrollin e makinës së tij në një moment të mirë të garës për të, por që e mbyll atë në vendin e 17-të.

Gara e radhës do të jetë Cmimi i Madh i Kinës fundjavën e ardhshme.
Vendos ne Facebook
top-channel
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Vendndodhja
вσяα вσяα
Titulli: F1, Fetel fiton edhe në Malajzi

ore sa me acarojne nervat keta gazetaret dhe perkethyeset...po emri eshte i njejte ore ne te gjithe gjuhet vetem ne e perkethejme...kur lexohet lexohet ndryshe po ne shkrim i njejtet eshte VETTEL!!!
 
Top