• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

F1, Hamilton fiton çmimin e madh të Kinës

Love

βeℓℓe â๓e


Ljuis Hamilton ka fituar garën e parë për këtë sezon duke u shpallur fitues i اmimit të Madh të Kinës. Hamilton bëri një garë të jashtëzakonshme, duke parakaluar vetëm në momentet e fundit Sebastian Fetel

Kështu gjermani Fetel e mbylli garën në vendin e dytë, ndërsa menjëherë pas tij u rendit shoku i skuadrës, Mark Veber. Për Ferrarin edhe gara e Kinës ishte zhgënjyese pasi Masa dhe Alonso, u renditën respektivisht në vendin e 6-të dhe të 7-të.

Pas kësaj gare, Fetel kryeson me 68 pikë, i ndjekur nga Hamilton e më pas Baton. Ndërsa sa i përket klasifikimit të konstruktorëve, Red Bull mban vendin e parë me 105 pikë, më pas McLaren me 85 dhe Ferrari me 50./Shekulli/
 
Top