• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

F1, Vettel triumfon në Malajzi, merr kreun e renditjes

cent

Banned


Kampioni në fuqi, Sebastian Vettel, ka triumfuar në اmimin e Madh të Malajzisë ditën e sotme duke marrë në këtë mënyrë kreun e renditjes për pilotë të Kampionatit Botëror të Automobilizmit.

Ka qenë një garë e ndarë mes tij dhe shokut të skuadrës tek skuderia Red Bull, Mark Webber, i cili në fakt dominoi në pjesën më të madhe të garës, zhvilluar në Sepang.

Vettel, i cili ishte i dyti deri afër fundit të garës, thuajse u përplas me shokun e tij të skuadrës, Mark Webber, teksa parakalimi i gjermanit ndaj australianit ishte mjaft i rrezikshëm.

Ky parakalim i ‘çmendur’ nuk i ka kënaqur aspak drejtuesit e skuderisë Red Bull, të cvilët i kërkuan shpjegime në radio pilotit gjerman për manovrat e tij të rrezikshme.

Situata u shfaq e tendosur edhe në fundin e garës, ku Webber, e injoroi plotësisht shokun e tij të skuadrës dhe nuk pati as një lloj takimi qoftë edhe formal.

Vendi i tretë i takoi Lewis Hamilton, pas një urdhri të prerë të dhënë nga skuderia e Mercedesit, duke detyruar Nicko Rosberg-un, që t’i hapte krahun britanikut.

Britaniku, i cili u rendit i treti, nuk e ka harruar ende ish-skuderinë e tij të McLarenit, teksa në pit-stopin e radhës, gaboi bokset duke hyrë në ato të skuadrës britanike.

Performancë zhgënjyese pati piloti i Ferrarit, Fernando Alonso, aventura e të cilit zgjati vetëm një xhiro në Malajzi. Spanjolli pati një kontakt me Vettel dhe në këtë mënyrë dëmtoi pjesën e pasme të makinës së tij.

Piloti tjetër i Ferrarit, braziliani Massa, u rendit i pesti me kokëkuqen e tij. Vendi i gjashtë dhe i shtatë i takoi skuderisë Lotus, ku francezi Grosjean mposhti shokun e skuadrës, finlandezin Raikkonen.

Zhgënjim pati sërish skuderia e McLaren-it, teksa Button la garën pas një gabimi në bokse të mekanikëve të tij, ndërsa i riu Sergio Perez pati një performancë zhgënjyese duke u renditur vetëm i nënti. /p.sport
 
A

Alltini

Titulli: F1, Vettel triumfon në Malajzi, merr kreun e renditjes

hahahaah Se si me duket ky tjetri ne vendin e tret :p
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Vendndodhja
Italy
Titulli: F1, Vettel triumfon në Malajzi, merr kreun e renditjes

Sa ka ren F1 vitet e fundit qe nuk po ecen Mercedes dhe Ferrari nuk me behet ti shikoj fare nuk me terheq me si dikur.
 
Top