• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Fakte të çuditshme historike

Screen-Shot-2015-07-20-at-11.04.10-1024x541-905x395.jpg


1. Xhon Uintrop, prezantoi për herë të parë pirunin në tryezë, gjatë një darke amerikane në 25 qershor 1630.2. Udhëheqësi bolshevik rus Lenini, vdiq në 21 janar të vitit 1924. Ai vuante nga një çrregullim degjenerativ i trurit. Në momentin e vdekjes, truri i tij ishte sa një e katërta e madhësisë normale.3. Nëna e ish-kryeministrit legjendar britanik Uinston Çërçill, ishte me prejardhje nga Indianët e Kuq.4. Gjatë shekullit XVII-të, Sulltani i Turqisë urdhëroi që të gjitha gratë e haremit të tij të mbyten, dhe të ndërtohej një harem i ri.5. Kryeministri liberal britanik, Uilliam Gladstoun, u lind në 29 dhjetor 1809. Me sa duket, si pasojë e impulseve të forta puritane, ai mbante një koleksion kamxhikësh në bodrumin e tij, me të cilët e ndëshkonte veten rregullisht.6. Shën Nikola, Ati origjinal i Krishtlindjeve, është Shenjti mbrojtës i hajdutëve, virgjëreshave dhe komunistëve në Rusi.7. Katërmbëdhjetë milionë njerëz u vranë në Luftën e Parë Botërore, njëzet milionë vdiqën në epideminë e gripit në vitin që pasoi.8. Në shekullin XVII-të një banor i Bostonit u dënua me dy orë punë publike, për sjellje të pahijshme. Krimi i tij, ishte puthja e gruas në një vend publik një ditë të djele.9. Gjatë Kryqëzatave në Mesjetë, transportimi i trupave jashtë betejës për t’i varrosur, ishte një problem i madh. Ai u zgjidh duke përdorur një kazan të madh në ‘Luftërat e Shenjta’, duke zier trupat e viktimave dhe marrë me vete vetëm kockat.10. Në Romën e lashtë urina përdorej për të larë rrobat.

Bota.al
 

Comments

6. Shën Nikola, Ati origjinal i Krishtlindjeve, është Shenjti mbrojtës i hajdutëve, virgjëreshave dhe komunistëve në Rusi.

Kush me shpjegon si mund te jete mbrojtes i komunisteve dhe pse?
 
Top