• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Fashizmi

braziljania

Anëtar i Nderuar
Mandatit të parë të përshkruar fashizmit politike të Benito Mussolini në 1922 lëvizje çuan në pushtet në Itali. Nga atje, koncepti i lëvizjeve të ngjashme politike dhe sistemet e vendeve të tjera, të përdorur veçanërisht në vitet e 1920-1945.

Sipas udhëzimeve të këtij termi gjenerik të ndryshme historike dhe ideologjike dhe politike janë të klasifikuar, duke përfshirë nazizmit dhe të tjera, kryesisht të krahut të djathtë lëvizjet politike që diktatura apo kërkojnë mbështetje. Nga origjinë ka lëvizjet kombëtare dhe sociale revolucionare, zakonisht me karakteristika totalitar.


wikipedia
 
Private conversations
Help Users
    Top