• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Femrat e së kaluarës që u quajten imorale, pa bërë asgjë të keqe (Fotot)

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Femrat e së kaluarës që u quajten imorale, pa bërë asgjë të keqe (Fotot)

Këto 2 vajza me minifund në Capetown në 1965 lanë me gojëhapur njerëzitNjerëzit kaluan periudha të vështira dhe luftojnë për të arritur të drejtat e barabarta që na lejojnë të jetojmë në shoqërinë moderne. Në ditët e sotme, të gjithë mund të zgjedhin hobit dhe punët që dëshirojnë.

Edhe moda më ekscentrike nuk na bën përshtypje sot. Dhe nganjëherë është e vështirë të besosh që gjëra të tilla të zakonshme dikur ishin vërtet befasuese dhe tronditëse. Në po ju prezantojmë me disa foto historike që thyen normat e moralit publik në të kaluarën.Supermodelja angleze Jean Shrimpton ka veshur një minifund gjatë garave në Melbourne. Veshja e saj shkaktoi zemërim të vërtetë midis mysafirëve në 1965.Elizabeth Eckford ishte pjesë e një një grupi studentësh afrikano-amerikanë që për herë të parë ndoqën studimet. Kjo foto është bërë në vitin 1957, menjëherë pasi Gjykata Supreme e Shteteve të Bashkuara vendosi se ishte e paligjshme ndarja e fëmijëve në shkolla.


Kjo grua po arrestohet për veshjen me rroba banje dhe këmbët e zbuluara. (Agoikago, 1922)


Maud Wagner, artistja e parë e njohur për tatuazhet. Gjithashtu ajo mbuloi trupin e saj me tatuazhe. (1907)

Në vitin 1967, Kathrine Switchzer ishte gruaja e parë që vrapoi në maratonën e Bostonit. Kjo ndodhi 5 vjet para se gratë të lejoheshin të merrnin pjesë në të. Në këtë foto, një organizator po përpiqet ta heqë nga gara.g.shqip
 

Vinjol

Status offline...... KÇK
ndersa sot Femrat qe nuk Veshin tanga shihen me percmim :p
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Nuk kan ndryshuar dhe aq shum kohet perderisa akoma sot te shofin shtrembet nese del me mini ose fustan dhe i vetmi faj qe ke është qe je bomb sexy.
Kam disa kliente mami super hot qe vijn ne dyqan dhe thjesht me pi 1 kafe ose me bo cik muhabet kur skam njerez dhe cdo her mduhet te nderhy kur degjoj komente fyese nga balena dhe murgesha... Jan te parat shtriga qe ofendojne myslimanet per shamit ne kok dhe per lirin e femres!
Fallco
Hipokrite
Injorante
Dhe te parat qe perhapin qe perkrahin mentalitetin mizogjin
1_lSqpghNvuZ2wJhnKYUbAxA.jpeg
global_women.jpg
 
Top