• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Fituesit e Nobel-it sipas Horoskopit

Kjo eshte shenja me e zgjuar e horoskopit


Në rast se e keni pyetur veten nëse horoskopi mundet të përcaktojë sa të zgjuar jeni, ja ku e keni një listë, të gjithën për ju.
Më poshtë janë analizuar 900 fitues të çmimit Nobel që nga viti 1901, për të dalë në përfundimin se cila shenjë e zodiakut dallohet për mençuri.
Në fund të listës qëndron Bricjapi, me 57 fitues

Martin Luther King, Jr., i lindur në 15 janar 1929 fitoi çmimin Nobel më 1964- ën.

Vazhdojmë më Akrepin dhe Luanin- 64 fitues

Theodore Roosevelt- it, lindur më 27 tetor 1858 iu dha çmimi në fjalë më 1906- ën për “negocim paqeje në luftën Rusi- Japoni më 1904- 5.

Barack Obama, 4 gusht 1961, e mori çmim në 2009- ën për “ndikim të jashtëzakonshëm në forcimin e diplomacisë ndërkombëtare.”

Më pas vjen Ujori, 65 fitues

Toni Morrison- it, lindur më 18 shkurt 1931 iu dha çmimi në 1993- in në Letërsi duke u shndërruar kështu në gruan e parë që fitoi një çmim të këtyre përmasave.

Peshqit- 66 fitues

Albert Einstein, 14 mars 1879 mori çmimin Nobel në Fizikë në 1922- in

Shigjetari- 71 fitues

Winston Churchill, i lindur më 30 nëntor 1874, fitoi Çmimin Nobel për Letërsi në vitin 1953. Ai u kandidua për çmimin në vitet 1946, 1948, 1949, 1950, 1951 dhe 1952. Churchill u propozua gjithashtu edhe në 1945- ën dhe 1950- ën, por nuk mundi të fitonte.

Në vendin e gjashtë vjen Demi me 73 fituesPierre Curie, lindur më 15 maj 1859, mori çmimin Nobel për Fizikë në vitin 1903. Çmimin e mori falë punës kërkimore me partneren e tij, Marie (një Akrep).

Dashi- 76 fitues

Kofi Annan, lindur më 8 prill 1938 mori çmimin Nobel në 2001- in së bashku me Kombet e Bashkuara.

Gaforrja- 81 fitues

Malala Yousafzai, 12 gush 1997 e fitoi çmimin në 2014- ën. Ajo ishte vetëm 17- vjeçe, fituesja më e re në historinë e çmimeve Nobel.

Virgjëresha- 88 fitues

Nënë Terezës, 26 gusht 1919 iu dha çmimi në vitin 1979.

Në vendin e dytë renditet Peshorja me 93 fitues

Jimmy Carter, 1 tetor 1924 mori çmimin Nobel në vitin 2002 për përpjekjen e tij të palodhur për gjetjen e zgjidhjeve paqësore ndaj konfliketeve ndërkombëtare.

Në krye të listës qëndrojnë Binjakët!

Njëri prej tyre qe Bob Dylan, 24 maj 1941, i cili fitoi çmimin Nobel në Letërsi më 2016- ën, një çmim që e mori 6 muaj më vonë.

Lajmifundit.al
 
Top