• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Fjalë të urta alternativë

Desa

Temet nosce
Staf në FV.AL
Ai që ruan gjëra për natën – fiton thërime në krevat.

Ai që nuk gabon – jeton në rutinë.

Ai që vjen i pari te mullinxhiu e mer thesin poshtë.

Ai që qeshet i fundit mendon ngadalshëm.

Ajo troftë qu nuk e hap gojën nuk kapet.

Besimi i zhvendos malet, mirëpo mendja e thjeshtë e shëndoshë i shpie njerëzit të kalojnë anash.

Duhet djersitur derisa është i ngrohtë.

Fëmija i djegur kundërmon erë tymi.

Fëmijët e pasanikut luajnë më mirë.

Gjithcka me mëshirë.

I pari te mullinxhiu të jep dënim polici.

Je mësues për aq kohë sa ke nxënës.

Ka më shumë ndërmjet tokës dhe qiellit se sa dikund tjetër.

Më mirë më shumë hekur në zjar se sa më shumë zjar në hekur.

Më mirë i lumtur nga budallallëku se sa i mencur nga dëmi.

Mos e shkelmo kënd kur je i shtrirë.

Nëse e takon një njeri pa buzëqeshje jepja njërën nga të tuat.

Nuk bën të akselerosh në fjalë të huaja që nuk ke kompetencë ti definosh, sepse rezikon të abstrahosh nga realitetet relevante.

Nuk ka gjë që është aq keq sa që nuk mund të bëhet edhe më keq.

Nuk ka gjë që është aq keq sa që nuk mund të gëzohesh se nuk të ndodhi ty.

Një arsyetim i keq është më mirë se asnjë arsyetim.

Një zog në dorë e bën të veshtirë të fshijsh hundët.

Njerëzit me të dy këmbët në tokë nuk rijnë varur në drunj.

Njëriu mëson derisa ka mushkëri.

Sa më shumë kuzhinierë aq më shumë buk.

Të udhëtosh do të thotë të presësh.

Vdekja e njërit, mishi i tjetrit.

Vetëm një pikë uji nuk i frigohet detit.

Vetëm deti nuk u frigohet të marëve.
 
Top