• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Flutura mbretëreshë

Arfenilla

Themelues i ForumitFlutura (Danaus plexippus) e quajtur flutura mbretëreshë është më e njohura e familjes së Danaideve.
Por ka arsye për t’u shqetësuar për të. Ajo ka nisur të zhduket. Sidomos në kontinentin amerikan ku numri i këtyre fluturave është zvogëluar në përmasa dramatike.

Kështu të paktën pohojnë në WWF (World Wildlife Fond) .

Vetëm rreth 0,7 hektarë hapsirë të Meksikës Qendrore u popullua sivjet gjatë dimrit me këso flutura, që është pakrahasueshëm më pak se dimrat e tjerë.

Në vitin rekord 1997 këto flutura popullonin mbi 18 hektarë gjatë një stine dimri./infoglobi/
 
Private conversations
Help Users
    Top