• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Fokat përdhunojnë pinguinët, habiten shkencëtarët

PiNkY

Anëtar i Nderuar


Shkencëtarët që vëzhgojnë jetën e egër ne Antarktikë muajt e fundit janë bëtë dëshmitarë të një sjelljeje të pazakontë të fokave karshi pinguinëve.

Në një periudhë të shkurtër janë dokumentuar katër raste të sulmeve seksuale të fokave ndaj pinguinëve, duke ngritur një pikëpyetje të madhe tek shkencëtarët që për momentin nuk dinë se si ta shpjegojnë.

Ekspertët thonë se mund të bëhet fjalë për një sjellje të mësuar, jo të lindur, por sërish nuk mund të shpjegojnë arsyet.

Rasti i parë i një sulmi të tillë është regjistruar në vitin 2006, por në atë kohë shkencëtarët e Universitetit të Pretorias në Afrikën e Jugut që monitorojnë jetën e egër në Antarktikë, nuk i kushtuan shumë rëndësi duke menduar se bëhej fjalë për një rast të izoluar.

Por me shpeshtimin e rasteve të tilla të kryqëzimit mes këtyre dy specieve krejtësisht të ndryshme po shqetëson komunitetin e studiuesve dhe disa teori se përse ndodh kjo sjellje e fokave ndaj këtyre shpendëve janë duke qarkulluar.

Më e besueshmja mbetet ajo e De Bruyn që thotë se sulmi seksual ndaj pinguinëve prej fokave mund të jetë një rezultat i sjelljes grabitqare të tyre ndaj këtyre shpendëve, e shndërrua rnë sjellje seksuale.

/ Top Channel /

 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Fokat përdhunojnë pinguinët, habiten shkencëtarët

Sa perversa kto fokat...iiiiii turp..cic..kak
 
Titulli: Fokat përdhunojnë pinguinët, habiten shkencëtarët

Mu kujtu ai filmi i hajduteve qe hodhen thesin me viagra tek pusi i fshatit lol
plasi dashnia modhe n'fsht lol
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Fokat përdhunojnë pinguinët, habiten shkencëtarët

Mos po e ngaterron me filmin "parfumi" qe plasi orgjia sheshit?
 

Aver

VIP
Titulli: Fokat përdhunojnë pinguinët, habiten shkencëtarët

Foke legene.

Nen balene e pafsha.
 
Titulli: Fokat përdhunojnë pinguinët, habiten shkencëtarët

Mos po e ngaterron me filmin "parfumi" qe plasi orgjia sheshit?

Jo eshte filem Irlanderz ky, e kam pa para 4 vjetesh m'duket, po sja mbaj mend titullin si quhet:pau:
 
Private conversations
Help Users
    Top