• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Formula 1, Toyota largohet zyrtarisht

elbruna

Anëtar i Respektuar
Formula 1, Toyota largohet zyrtarisht
Toyota braktis zyrtarisht boten e Formula 1 per shkak te problemeve te medha ekonomike qe po kalon shtepia japoneze e makinave.

Lajmin e ben te ditur vete komoania ne nje komunikate zyrtare te publikuar sot ne shtypin nipotik. “Burimet ne dispozicion per te mbajtur makinat ne F1 jane te pamjaftueshme per te siguruar ecurine e mire te nje skuadre kompetitive”, thuhet mes te tjerash ne deklaraten e numrit nje te Toyota-s, Akio Toyoda.

“Kriza ka prekur rende sektorin e makinave dhe per kete duhen ndermarre reforma te reja”, thekson ai. Toyota eshte skuderia e dyte japoneze qe braktis Formula 1 pas Honda-s.
TCH
 
Top