• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Foto-simbole misterjoze.

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Foto-simbole misterjoze.

A thua jan art se i ka ber dora e njeriut keta gur keshtu ne ket forum brilante :girlshok:apo nje nder mrekullit e Allahut dhe kjo!

Ai Allahu qe mendon ti nuk kishte lindur akoma ne kohen e punimit te ketyre gurve.
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Foto-simbole misterjoze.

Misteri i cili ka qenë i fshehur gjithmonë eshte zbuluar tani, në kohën kur erdhi vetë Zoti kthehet në tokë për të treguar këto mistere.
Hallka e humbur që të gjitha qeniet njerëzore kurrë nuk e kanë zbuluar kuptimin e jetës, ajo që njeriu është në një numër! Numri i Perëndisë, 666, e cila është referuar edhe nga Gjoni në librin e Zbulesës ne Bibel, numri i njeriut, dhe në të nuk ka urtësi. Edhe në Librin e Mbretërve 10:14 është shkruar që mbreti Salomon i dha 666 talentet e vitit 'bizhuteri ari' e të ardhurave dhe bijtë e Adonikamit, që do të thotë "Perëndia me ne", kanë qenë 666 (Ezra 2:13).

Po pse keta njohuri mbahen edhe sot sekret per vetem nje grusht njerzish?


 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Foto-simbole misterjoze.

.. TE GJITHE HIQEN SIKUR DINE GJITHSHKA, PERVEC ATYRE QE DINE DISA TE VERTETA KU "LOPET" E GJITHDITURISE NUK GJEJNE DOT ASNJE FIJE BARI KULLOTE!!!
(Net IsVeizi)


 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Foto-simbole misterjoze.

Numri Tetë simbol i pafundësise. Inkurajon kërkimin dhe zbulimin e transcendencën.
Asgje nuk zhduket, vetem tranformohet.

ps. beni pak llogarite e meposhtme..;)

 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Foto-simbole misterjoze.

"George Washington as a Freemason"
Litografia 1860, mes skenave biblike. Ne krahun e majte, me zmadhim, duket nje shkalle qe i drejtohet nje objekti ndriques.

I riferohet versetit te Gjakobit ne Bibles 28:12 ?? "Dhe pa në ëndërr një shkallë të mbështetur mbi tokë, maja e së cilës prekte qiellin; dhe ja engjëjt e Perëndisë hipnin e zbrisnin në të"ps. Mqs Perendia, engjejt nuk jane materje teologjikisht, cfare ju duhet shkalla per te hypur dhe zbritur kur jane te paisur krahe..:)
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Foto-simbole misterjoze.

L'ANKH -Simboli çeles i jetes, i pavdekshmerise. Mund te konsiderohet edhe bashkimi mistik i Qiellit e Tokes. Kontakti mes thellesise yjnore e laiket,


Ketu mund te postoni gjera te kesaj natyre.
ky simbol ishte i ngkitur ne "shkopin" qe mbante "perandori" dhe ai qe kishte kete simbol ne possesso kishte t drejte vendosje per jete apo per vdekje...
ajo qe me ka shtyre gjithmone kireshtjen ka qene prania e shkopit abrahami ... perendorit egjitjane...ipeshket...zotrat e motologjise greke.. etj
....perse ky simbol.. do te thote drejtus... gjykues... apo "ligji dhe maliqi"?!
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Foto-simbole misterjoze.

Jo jane dy gjera te ndryshme, "shkopi" qe kane perdor te gjithe Profetet eshte nje instrument i shenjet i rizervuar per persona te veqante nga Zoti. Ata kryenin nje rol te rendesishem e mjaft potent ne rite magjike. Dhe gjindet edhe ne kohet me antike se tregimet biblike, si ne Egjypt, sumeret, babilonezet. Me teper i ngjane nje arme magjike dhe shkatrruese.

Ndersa Ankth, sipas vlerave numerike konsideroheshin si nivel inteligjence-njohurive qe nje Zot superjor i jepte ne disponim nje personazheve hyjnore me te ulte. Te thuash si nje celes njohurishe...
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Foto-simbole misterjoze.

There's a fascinating book and a documentary which explains in detail that humanity has been influenced by Aliens in our primitive past and are responsible for our major achivements.
They call this theory the "Ancient Astronaut" Theory.
It's very interesting and they can't dispute it.
 

lovely

Anëtar i ri
Mosha
35
Vendndodhja
GENOVA
Titulli: Foto-simbole misterjoze.

scala.jpg nga njeriu me mendje artificiale ,pretendohet te shkarkohet koshi me "mbeturina,mdotje te mendjes".kjo per te arritur ne njeriun me mendje universale,jo me egocentrike.

kjo pasi njeriu me mendje fotografon artificialisht ate tipologji kuadri qe i qaset me afer te vertetes duke rene pre e paragjykimeve ,i gjendur nen presionin e frikes,ankthit se eshte i vogel te kompozoje dhe permbledh shumesin e se vertetave.
ky fokus eshte i limituar derisa njeriu te gjeje metoden e ngjitjes se shkalleve qe shpien ne te madhen te vertete te dukurive,ngjarjeve dhe gjithckaje tjeter qe nje dite do te shpalose fletet e manualeve,kodeve dhe mbi te gjitha historikeve e simbiologjive qe na mbajne nen ankthin e misterit.
NDAJ NATYRSHEM LIND PYETJA :bravo: CILI ESHTE VALLE CELESI I SUKSESIT PER SECILIN MOMENT TE RENDESISHEM TE JETES?
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Foto-simbole misterjoze.

Perderisa nuk kuptojme ligjet, simbolet dhe domethenjen e tyre, mos prit te kuptosh rendesine e situantes se katastrofes.

 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Foto-simbole misterjoze.

Mos mendo qe do te dishe te verteten nepermjet shtypit te dites me nje cmim me pak cent. Te verteten do ta arrishe vetem kur te kuptosh domethenjen e simboleve. Te paket te kuptosh se kush jane ata qe vijne nga larg, nga thellesia e e zanafilles se njerzimit. Sepse keta simbole, jane pikerisht aq te vjetra.

Kesaj here i perket simbolit te Bufit.Kete siper e njihni, besoj edhe kete poshte se per cilin vend behet fjale.. Washington DC:)
George Washington ishte themeluesi i shtetit amerikan, por edhe nje nga Ata me nje nivel te larte, bashke me te tjeret qe firmosen indipendencen USA.
Shikoni me kujdes projektin e ndertimit te ndertesave dhe te rrugeve c'forme japin..:)
 
Top