Fotoja/ Ura e Bosforit ndizet kuqezi në nder të festës së Shqipërisë

-640-0-5fc29b52ba1af.jpeg.jpg?Flamuri turk ndezi Korpusin në Tiranë në 28 Tetor me rastin e festës së Republikës Turke. Në Tiranë u ndezën veç flamurit edhe debate e plot qesëndi se kjo nuk kishte ndodhur kurrë më parë.
Ndërkaq sot, në ditën e Themelimit të Shtetit Shqiptar Ura e Bosforit në Stamboll është ndezur me ngjyrat e flamurit kuqezi në nder të festës.
⚫Turqia është i vetmi vend që nuk mbylli udhëtimet me Shqipërinë gjatë pandemisë dhe në spitalet e së cilës janë drejtuar shumë pacientë me Covid për ndihmë të specializuar.

TiranaPost.al
 
Na dun shum si popull prandaj festojne me ne ?
Nderkoh dhe ne USA feste shqiptaresh se bashku me Bebe Rexha
 
Edhe kjo :p

Festa e Pavarësisë së Shqipërisë, kulla më e lartë në botë vishet Kuq e Zi (VIDEO)​

Shiko fotografinë 1766796

Në festën e flamurit tonë kombëtar, kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi. Në kuadër të 108-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, kjo kullë ka ndriçuar kuq e zi, me simbolet tona kombëtare për dy minuta.

Vetë faqja e saj zyrtare ka ndarë një video nga momenti kur Burj Khalifa ‘vishet’ me ngjyrat e flamurit shqiptar, ndërkohë që në sfond është himni ynë kombëtar.


Kujtojmë se Burj Khalifa është ndërtesa më e lartë në Dubai dhe një ndër më të lartat në botë, ndërsa ka një gjatësi prej 828 metrash.

BalkanWeb.com
Ne fakt kta arabet na kan nderu me kte gjest qe kan bo mirpo si do reagonin shqiptaret nese flamuri tyre do shfaqej ne shqiperi?!
 
Po trojet shqiptare nuk jan pushtu vetem nga turku.. Ato shtete sot cfare ben per festen ton!
Nese do kish qen turku aqe pushtues i keq ..ateher sot duhet ta ulshin flamurin ne gjysem shtiz ..

ps..mir pat thene ni hoxh njhere ..te kishqen aq i ashper turku per 500 vjet edhe pulat do kokorizshin gyle gyle?

po festone e gezoni ket dite te madh..se mos ju ndegjon ndonje banor i hiroshimes e mbjell urrejte tek amerikanet kur do kujtoj bomben nukleare?edhe atyre.

Ps..sa nga ju keni nxere sot ne shpin tuaj flamurin kuq e zi??
 
Po trojet shqiptare nuk jan pushtu vetem nga turku.. Ato shtete sot cfare ben per festen ton!
Nese do kish qen turku aqe pushtues i keq ..ateher sot duhet ta ulshin flamurin ne gjysem shtiz ..

ps..mir pat thene ni hoxh njhere ..te kishqen aq i ashper turku per 500 vjet edhe pulat do kokorizshin gyle gyle?

po festone e gezoni ket dite te madh..se mos ju ndegjon ndonje banor i hiroshimes e mbjell urrejte tek amerikanet kur do kujtoj bomben nukleare?edhe atyre.

Ps..sa nga ju keni nxere sot ne shpin tuaj flamurin kuq e zi??
500 vjet sjan pak aq shum jemi familjarizu me turq ?
 
Mu kujtua 1 episod ne klase para 2 vitesh.
vjen profi gjuhes ne klase dhe kthehet nga ne: Gezuar Pavaresine!
Une: A e di ti prej kujt.. ?
Ai (qe me nderpret direkte): E di! E di!
Te qeshurat e gocave shqiptare ???
 
Mu kujtua 1 episod ne klase para 2 vitesh.
vjen profi gjuhes ne klase dhe kthehet nga ne: Gezuar Pavaresine!
Une: A e di ti prej kujt.. ?
Ai (qe me nderpret direkte): E di! E di!
Te qeshurat e gocave shqiptare ???
Pse si the ti
E din e din por se dijke mir ???
 
Ahahah o cu tallen me ne o ejj .. dmth eshte sikur te ngreje Gjermania gjith flamujt e eurpes cdo dite se ishte okupues .. per 1 vit ne Shqiperi .
Kurse Turku 500 vjet po feston rikolonializimin ?
 
500 vjet sjan pak aq shum jemi familjarizu me turq ?
Ore ne Prizren gjuhen zyrtare eshte Turqishtja .. por mes serbishtes dhe turqishtes .. zgjidhet te flitet kjo e fundit se u duket me e larget .... ose ose fara qe la eshte ber fis e fare lol
 
Ne fakt kta arabet na kan nderu me kte gjest qe kan bo mirpo si do reagonin shqiptaret nese flamuri tyre do shfaqej ne shqiperi?!
Edhe ne times square te NY ka raste ku ato reklamat e Coca Coles.. me rastin e pavarsise tregojne flamurin tone .
Pra nese paguan cdo gje eshte e mundur .
Te ka nderuar noj shqiptar qe ka pagu per ate reklam o @Xhelozi
 
Ajo e Dubait eshte me pagese, e kane perdor dhe shume vende tjera. Biles kohet e fundit eshte kthy ne trend per te zbulu gjinine e bebeve lol, mjafton t'paguash.

Ndersa per kte te Turkut se kam idene, gjithsesi eshte nje gjest per tu falenderu edhe pse Shqiptari zemer mire dhe naiv mjafton ti respektosh simbolet kombetare dhe i harron gjitha, te ben mik menjehere, por historia na ka tregu qe shqiptari ska pas kurre miq, pamvarsisht se turqit le t'themi 30 vitet e fundit jane nder miqte me t'mire te shqiptarve.
 
Ajo e Dubait eshte me pagese, e kane perdor dhe shume vende tjera. Biles kohet e fundit eshte kthy ne trend per te zbulu gjinine e bebeve lol, mjafton t'paguash.

Ndersa per kte te Turkut se kam idene, gjithsesi eshte nje gjest per tu falenderu edhe pse Shqiptari zemer mire dhe naiv mjafton ti respektosh simbolet kombetare dhe i harron gjitha, te ben mik menjehere, por historia na ka tregu qe shqiptari ska pas kurre miq, pamvarsisht se turqit le t'themi 30 vitet e fundit jane nder miqte me t'mire te shqiptarve.
Nuk e di se si funksionon kjo e dubait por dhe me pagese ide e bukur esht ...

Turku boni gjest te bukur dhe miqesia vazhdon te jete ne relata te mir por sic thu ti ne si popull jemi msu qe nga nje ane na ferkojne shpinen dhe nga ana tjerer na bejn gropen
 
Nuk e di se si funksionon kjo e dubait por dhe me pagese ide e bukur esht ...

Turku boni gjest te bukur dhe miqesia vazhdon te jete ne relata te mir por sic thu ti ne si popull jemi msu qe nga nje ane na ferkojne shpinen dhe nga ana tjerer na bejn gropen
Ate te thash ora po sme beson ti mua.. ke ca dollar a Euro teper . Hajt hullu lol
 
Ore ne Prizren gjuhen zyrtare eshte Turqishtja .. por mes serbishtes dhe turqishtes .. zgjidhet te flitet kjo e fundit se u duket me e larget .... ose ose fara qe la eshte ber fis e fare lol
Kte e di por jo aq sa per t fol me teper
Ate te thash ora po sme beson ti mua.. ke ca dollar a Euro teper . Hajt hullu lol
Po un nuk te thash askund qe e ke gabim dhe per dicka qe se di smund te kundershtoj ?‍♂️
 
Top