• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gara e kampioneve, Fetel e Shumaker fitojnë në Tajlandë

cent

Banned
Skuadra gjermane më e fortë sesa Franca, në konkurim edhe Australia e Spanja


Sport, spektakël dhe biznes. Kjo mund të thuhet kur shikon shfaqjen në Bangkok të Malajzisë, ku një garë kampionësh u zhvillua mes yjeve të sporteve të shpejtësisë.
Sebastian Fetel e Mikael Shumaher ishin në përbërje të skuadrës së Gjermanisë që fitoi konkurrimin, duke lënë pas me radhë Francën, Spanjën dhe Australinë.
Krah për krah ishin Horge Lorenco i motoçiklizmit apo ish-legjenda australiane Majk Duhan.
Në gjysmëfinalen e parë, Franca fitoi ndaj Spanjës duke pasur në timon Romen Groszhan dhe Sebastian Ozhie. Për spanjollët, Lorenco ndërroi profesion duke lënë motorin e tij Jamaha për një makinë.
Gjysmëfinalja e dytë ishte mes Gjermanisë dhe Australisë. Legjenda e vjetër Majk Duhan, megjithë heroizmin, nuk përballoi dot kampionin e botës në fuqi në Formula 1, Sebastian Fetel dhe “teutonët” iu gëzuan finales.
Në përballjen përfundimtare, Fetel dhe Shumaher u treguan më të mirët. Fillimisht zbriti në pistë 7 herë kampioni i botës duke ia dalë të thyente Grozhanin, madje me më shumë se 2 sekonda diferencë.
Të njëjtën gjë bëri edhe Fetel ndaj Ozhiesë, madje edhe diferenca ishte thuajse identike. Gara e kampionëve, e quajtur zyrtarisht Kupa e Kombeve, u fitua nga dy gjermanë të shkëlqyer, personalitete të sportit që përfaqësojnë të shkuarën, të sotmen dhe të ardhmen e Formula 1./Abc
 
Top