• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gazetari i parë perëndimor brenda ISIS, kjo është ajo që zbuloi ai

legjenda

Tetova
Gazetari i parë nga shtetet perëndimore që u lejua të hyjë brenda territorit të Grupit Islamik në Irak dhe Siri, u kthye me një paralajmërim: “Grupi është shumë i fortë dhe më i rrezikshëm sesa që e paramendojnë shtetet perëndimore”

Jürgen Todenhِfer, i moshës 74, është një gazetar i njohur gjerman dhe publicist i cili udhëtoi nga Turqia për në Mosul, qytetin më të madh të pushtuar nga Isis, shkruan The Indepedent.

Ai ka në plan të publikojë një përmbledhje të tij "10 ditë në Shtetin Islamik" këtë të hëne, por në intervistat në mediat gjermane, ai ka zbuluar përshtypjet e para se si është jeta në ISIS.

Duke folur për “Der TZ” ,Todenhِfer, zbuloi se ai qëndroi në të njëjtin hotel në Bengazi, si James Foley, gazetar amerikan të cilit iu pre koka në gusht të këtij vitit nga ISIS.

“Natyrisht, unë kam parë gjëra të tmerrshme, video brutale. Dhe kjo ishte njëra prej shqetësimeve kryesore gjatë negociatave që unë të mos kem të njëjtin fat” shtoi ai.

Brenda qëndrimit në territorin e ISIS’it, Todenhِfer tha se përshtypja e tij ishte "se Isis është shumë më i fortë sesa ne mendojmë këtu".

Ai tha se organizata terroriste tani ka "dimensione më të mëdha se Mbretërinë e Bashkuar", dhe është mbështetur nga "një entuziazëm që unë kurrë nuk kam hasur në ndonjë vend tjetër të luftës”.
http://botasot.info/
 
Top