• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjeja me e cmuar per nje femije...

Aki

misfit
Nuk e di nese kjo teme eshte sjelle ndonjehere ketu, por pasi search nuk punon ne menyre ideale po e provoj fatin vete :)

Nje fotografist italian, Gabriele Galimberti, ka udhetuar plot 18 muaj neper bote per te krijuar kete 'album fotografik'. Ai ka fotografuar femijet nga vende te ndryshme te botes duke u thene qe rreth vetes te vendosin lodrat e tyre me te cmuara. Lodrat ndryshojne, varesisht nga vendi, mentaliteti, gjendja materiale, por....te gjithe femijet kane nje te perbashket, pamjen e fytyres qe shpreh krenarine qe kane per posedimin e lodrave te rpeferuara.
Ja disa nga ato fotografi:

Chiwa - Mchinji, Malawi


Stella - Montecchio, Itali


Pavel - Kiev, Ukraine


Arafa dhe Aisha - Bububu, Zanzibar


Cun ZI Yi - Chongqing, Kine


Bethsaida - Port au Prince, Haiti


Orly - Brownsville, Teksas, SHBA


Botlhe - Maun, Botswana


Watcharapon - Bangkok, Tajlande


Alessia - Castiglion Fiorentino, Itali


Norden - Massa, Maroko


Julia - Tirana, Shqiperi


Keynor - Cahuita, Kostarike


Shaira - Mumbai, Indi


Tangawizi - Keekorok, KeniBurimi
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

Tiran ,itali paskan dhomat me te bukura.
 

Aver

VIP
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

Te Pavel, Ukraine... duhet te jete ndonje gabim.

Si dore e jona me duket.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...:( :( zemer e vogel
Pavarsisht shikimit te ti ,te pafajshem,dhe ne thellsi ndjell jete.
Edhe pse foto artistike ,varferia eshte e dukshme ne cdo cep te fotos,si vampire edhe ne endrrat e femijve.
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

Ai i marokut bahet njish ;)
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

Kur jane kaq te vegjel se njohin luksin...cti japesh marrin ,vetem lodrat ti kene!
Ku ka si pafajsia e nje femije ...
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

943916_10153337780841711_3456493347470698503_n.jpg
12400721_10153337780636711_7506803621527674614_n.jpg

Sa absurde eshte jeta,disa femije luajne e tallen me iphone edhe playstation apo rrijne ne makina e shtepia lluksoze gjithe diten,ndersa disa te tjere as e dine qe keto egzistojne.
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

Shiko fotografinë 26047
Shiko fotografinë 26048

Sa absurde eshte jeta,disa femije luajne e tallen me iphone edhe playstation apo rrijne ne makina e shtepia lluksoze gjithe diten,ndersa disa te tjere as e dine qe keto egzistojne.
por per kete qe thua ti ,se kane fajin femijet, por ne te rriturit...
jemi ne qe i orientojme drejt ketyre novacioneve , a thua se lojra ska...
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

por per kete qe thua ti ,se kane fajin femijet, por ne te rriturit...
jemi ne qe i orientojme drejt ketyre novacioneve , a thua se lojra ska...
Nuk po bej me faj femijet apo te rriturit por ndryshimin e jeteses qe kane ndermjet tyre.
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

Nuk po bej me faj femijet apo te rriturit por ndryshimin e jeteses qe kane ndermjet tyre.
nese te gjithe do jetonim njesoj ,jeta ne planet do kish perfunduar ciklin e saj....
kjo e ben te bukur ...diversiteti
edhe pse duket meskine , kur mendon se nje femije ka cdo gje, dhe dikush ska as batanije te mbulohet.....por sic the ti , kjo eshte jeta!
e padrejte , e rreme, por e shtrenjte per cdo qenie njerezore!
 

Jetmira

..........
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

sa gjynaf femijet ne haiti :( :(
sa e padrejt esht kjo jet, disa femij jetojn si mbreter kurse disa te tjer skan mundesi te ken kushtet me milimale
 
Top