• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjermania dhe Franca, befasojnë analistët e ekonomisë

E3

Anëtar i Nderuar

Rritja ekonomike e Francës dhe e Gjermanisë befasoi analistët, të cilët parashikonin thellimin e recesionit

Gjermania dhe Franca në kuartalin e dytë të këtij viti shënuan rritje të papritur ekonomike.

Sipas të dhënave të Entit gjerman për Statistikë, ekonomia më e madhe evropiane në kuartalin e dytë të këtij viti në tremujorin paraprak ka realizuar rritje prej 0,3 për qind.

Po aq është rritur edhe bruto prodhimi vendor në tremujorin e dytë të këtij viti.

“Pas katër kuartaleve të zvogëlimit të aktivitetit ekonomik Franca përfundimisht u tërhoq nga saldoja e kuqe”, tha ministrja e Financave, Kristin Lagard, duke shtuar se rritja arrin 0,3 për qind.
*panorama*
 
A

arbnooor

ajt dhasht zoti te hiqet kriza te na cilen syte pak te shikoj evropen
 
Top